პარტნიორი უნივერსიტეტის პროფესორის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
9 -13 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა კაშტელო ბრანკოს პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის, პორტუგალია (Polytechnic University of Castelo Branco, Portugal) პროფესორს, ჟოზე ვიეირას, Erasmus + აკადემიური მობილობის პროგრამის ფარგლებში უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმარს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ. მოწვეული პროფესორისთვის, დამატებით სალექციო საათები დაიგეგმა კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის სტუდენტებთან, რომელსაც უმასპინძლეს ლექტორებმა: გიორგი მუშკუდიანმა და დემურ შავაძემ.
აღსანიშნავია, რომ Erasmus+ კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, კაშტელო ბრანკოს პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის მნიშვნელოვანი პარტნიორია პორტუგალიაში. უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ხელშეკრულება ითვალისწინებს როგორც აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის, ასევე სტუდენტთა მობილობას კვლევისა და სწავლების კომპონენტის ფარგლებში.

On June 9 -13, the Department of International Relations of the Caucasus University hosted Professor José Vieira from the Polytechnic University of Castelo Branco, Portugal, as part of the Erasmus + academic mobility program.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with the representatives of the Department of International Relations of the Caucasus University. During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities, furthermore, the representatives of the department shared the information regarding the educational programs, international programs and achievements of the university to the guest. The visiting professor was hosted by the Caucasus school of Technologies professors - Giorgi Mushkudiani and Demur Shavadze.
It should be noted that within the Erasmus+ credit mobility program, the Polytechnic University of Castelo Branco is an important partner of the Caucasus University in Portugal. The agreement signed between the universities provides for the mobility of academic and administrative staff as well as students within the framework of the research and teaching component.