პარტნიორი უნივერსიტეტების წამომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
16-20 ივნისის კვირაში, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
მობილობები განხორციელდა როგორც ერაზმუსის ადმინისტრაციული პერსონალის, ასევე, აკადემიური პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში. გაცნობითი შეხვედრები შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენელთან. შეხვედრების მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენელმა სტუმრებს გააცნო ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ.
ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა უმასპინძლა როვირა და ვირგილის უნივერსიტეტის, ესპანეთი, მედიის ფაკულტეტის წარმომადგენელს ოსკარ ფერე ბორონატსა და გდანსკის უნივერსიტეტის, პოლონეთი, ეკონომიკის ფაკულტეტის წარმომადგენელს, მაგდალენა მარკიევიჩს. აკადემიური პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში, კოიმბრას უნივერსიტეტიდან, პროფესორ კარლოს კარდოსო ფერეირასა და სიბიუს ლუსიან ბლაგას უნივერსიტეტის ლექტორისთვის, რუმინეთი, დუმიტრუ ტროანკასთვის დაიგეგმა სალექციო საათები კავკასიის ტურიზმის სკოლაში. მოწვეულ პროფესორებს უმასპინძლეს კავკასიის უნივერსიტეტის ამავე სკოლის ლექტორებმა, თორნიკე ფურცელაძემ და გრიგოლ ჯულუხიძემ.

During the week of June 16-20, the Department of International Relations of Caucasus University hosted representatives of partner universities.
Mobilities were carried out within the framework of both the Erasmus administrative staff and academic staff mobility programs. Introductory meetings were held with a representative of the Department of International Relations of Caucasus University. During the meetings, the parties discussed the existing cooperation between the universities, and the representative of the department also informed the guests about the educational programs, international programs and achievements of the university.
Within the framework of the administrative staff mobility, the Department of International Relations of Caucasus University hosted Oscar Ferre Boronat, a representative of the Faculty of Media of the University of Rovira da Virgil, Spain, and Magdalena Markiewicz, a representative of the Faculty of Economics of the University of Gdańsk, Poland. Within the framework of the academic staff mobility program, lecture hours were scheduled for Professor Carlos Cardoso Ferreira from the University of Coimbra and Dumitru Troanca, a lecturer from the University of Sibiu, Romania, at the Caucasus Tourism School. The invited professors were hosted by lecturers from the same school at Caucasus University, Tornike Purtseladze and Grigol Julukhidze.
It is noteworthy that within the framework of the existing cooperation between the universities, a number of mobilities have been implemented with the participation of students and academic staff of Caucasus University.