CES-ის სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია
9 ივნისს კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა განათლების სკოლის რიგით მეხუთე სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია.
კონფერენცია მიზნად ისახავდა სტუდენტთა კვლევითი პოტენციალის გაზრდასა და განათლების სფეროს აქტუალურ საკითხებთან დაკავშირებით სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობას.
მიმდინარე სასწავლო წლის კონფერენციის მთავარი თემა იყო მდგრადი განვითარების მიზნები და დაწყებითი განათლების საფეხურის გამოწვევები.
ჟიურის წევრები იყვნენ:
• ალუდა გოგლიჩიძე - კავკასიის განათლების სკოლის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი;
• ნანა მონიავა - კავკასიის განათლების სკოლის აფილირებული ასისტენტ-პროფესორი;
• ნიკოლოზ სილაგაძე - კავკასიის განათლების სკოლის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი;
• სალომე ჩიტორელიძე - კავკასიის განათლების სკოლის საგანმანათლებლო პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი.
ჟიურის გადაწყვეტილებით, საპრიზო ადგილები შემდეგ მონაწილეებს მიენიჭათ:
• I ადგილი - მარიამ მაჩაიძე, მოხსენებით მოქალაქეობრივი ცნობიერების ფორმირება სასკოლო განათლების სისტემაში: მდგრადი განვითარების სოციალური ასპექტები;
• II ადგილი - ნინო კაპანაძე და ანი ახალაია, მოხსენებით გარემოსდაცვითი განათლება დაწყებით კლასებში: ეროვნული სასწავლო გეგმის ფარგლებში არსებული გამოწვევები;
• III ადგილი - ელინა კუპრაშვილი, მოხსენებით სკოლაში განმავითარებელი შეფასების მრავალფეროვანი ინსტრუმენტების გამოყენების შემაფერხებელი ფაქტორები და მათი დაძლევის გზები.

CES Student Scientific Conference
On June 9, the fifth annual Student Scientific Conference of the Caucasus Education School was held at Caucasus University.
The conference aimed to enhance students’ research skills and promote scientific inquiry related to current issues in the field of education.
The main theme of the conference was The Sustainable Development Goals and the Challenges of Primary Education.
The jury members included:
• Aluda Goglichidze – Affiliate Associate Professor at the Caucasus Education School;
• Nana Moniava – Affiliate Assistant Professor at the Caucasus Education School;
• Nikoloz Silagadze – Affiliate Associate Professor at the Caucasus Education School;
• Salome Chitorelidze – Administrative Director of Academic Programs at the Caucasus Education School.
The jury awarded prizes to the following students:
• First Place – Mariam Machaidze, for the presentation Developing Civic Awareness in the General Education System: Social Aspects of Sustainable Development;
• Second Place – Nino Kapanadze and Ani Akhalaia, for the presentation Environmental Education in Primary Grades: Challenges within the Framework of the National Curriculum;
• Third Place – Elina Kuprashvili, for the presentation Factors Hindering the Use of Diverse Formative Assessment Tools in Schools and Ways to Overcome Them.