ურთიერთთანამშრომლობის მემორმანდუმი სიჩუანის ტურიზმის უნივერსიტეტთან
9 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, ჩინეთის სიჩუანის ტურიზმის უნივერსიტეტთან (Sichuan Tourism University) ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა.
ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას ხელი მოაწერეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ და სიჩუანის ტურიზმის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა ბაი ძიემ.
შეთანხმების მიზანია, გაცვლითი პროგრამების განხორციელება სტუდენტებისა და ლექტორებისთვის, რომელიც მათ საშუალებას მისცემს სასწავლო სემესტრი ჩინეთის ერთ-ერთ წამყვან უნივერსიტეტში გაატარონ.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან კახა შენგელიასთან, ვიცე- პრეზიდენტთან სასწავლო დარგში ნუგზარ სხირტლაძესთან, ტურიზმის სკოლის დეკანთან ნინო კალანდაძესთან და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორთან ირენა მელუასთან.
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეები შეთანხმდნენ ორმაგი ხარისხის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების ჩამოყალიბებაზე ტურიზმის მიმართულებით. ასევე მნიშვნელოვანია, რომ 2021 წლის შემოდგომის სემესტრიდან ჩინელი სტუდენტები კავკასიის უნივერსიტეტში განაგრძობენ სწავლას სამაგისტრო პროგრამაზე.

Memorandum of Cooperation with Sichuan Tourism University
On January 9, Caucasus University signed a Memorandum of Cooperation with China's Sichuan Tourism University.
The agreement was signed by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia and the President of Sichuan Tourism University, Bai Jie.
The agreement aims to provide exchange programs for students and lecturers that will allow them to spend the semester at one of China's leading universities.
Within the framework of the visit, a work meeting was held with Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University, Mr. Nugzar Skhirtladze, Vice President in the Education Field, Ms. Nino Kalandadze, Dean of CTS, and Ms. Irena Melua, Director of the Department of International Relations and Projects.
During the meeting, the parties agreed to establish dual degree bachelor and master programs in tourism. It is also important to note that from the fall semester of 2021, Chinese students will continue their studies at Caucasus University.