ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულება ბერკლის კალიფორნიის უნივერსიტეტთან
31 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმება ბერკლის, კალიფორნიის უნივერსიტეტთან გააფორმა.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ხელშეკრულების საფუძველზე  კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ მონაწილეობა მიიღონ UC Berkeley-ის  მოკლევადიან სასწავლო პროგრამებში შემდეგი მიმართულებით: ბიზნესი, სამართლი, სოციალური მეცნიერებები, არქიტექტურა, ეკონომიკა, საინფორმაციო ტექნოლოგიები, მედია, საერთაშორისო ურთიერთობები და სხვა.
გასათვალისწინებელია, რომ ბერკლის, კალიფორნიის უნიერსიტეტის დელეგაცია კავკასიის უნივერსიტეტს 2019 წლის სექტემბერში ეწვია, სწორედ ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილი სამუშაო შეხვედრების მსვლელობისას შეთანხმდა თანამშრომლობის გაღრმავება
აღსანიშნავია, UC Berkeley ერთ-ერთი წამყვანი საგანმანათლებო დაწესებულებაა არა მხოლოდ ამერიკის შეერთებულ შტატებში, არამედ მსოფლიოში.

Partnership Agreement with the University of California Berkeley
On January 31, Caucasus University signed a partnership agreement with the University of California, Berkeley.
Under the agreement signed between the universities, Caucasus University students will be able to participate in UC Berkeley's short-term study programs in the following areas: Business, Law, Social Sciences, Architecture, Economics, Information Technology, Media, International Relations and more.
It should be noted that a delegation from the University of California, Berkeley visited  Caucasus University in September 2019, and during that visit both sides agreed to deepen cooperation.
UC Berkeley is one of the leading educational institutions not only in the United States, but worldwide.