სრულყოფილებისა და კეთილსინდისიერების პრინციპების შესაბამისად, კავკასიის უნივერსიტეტი ხარისხის უზრუნველყოფის საბჭოს (QAB) შექმნის პროცესშია, რათა ზედამხედველობას გაუწიოს და შეინარჩუნოს Re-Direction-ის პროექტის მიზნებისა და პროცესების მაღალი სტანდარტები.
QAB მნიშვნელოვან როლს შეასრულებს პროექტის შედეგების შეფასებასა და დადასტურებაში მათი დასრულების შემდეგ, რაც უზრუნველყოფს, რომ ყველა შედეგი აკმაყოფილებდეს წინასწარ განსაზღვრულ ხარისხის კრიტერიუმებს. გარდა ამისა, საბჭო მიაწვდის კვალიფიციურ რეკომენდაციებსა და უკუკავშირს პროექტის გუნდს, რათა შენარჩუნდეს პროგრესი პროექტის სიცოცხლის ციკლის განმავლობაში.
QAB წევრებისთვის საკვალიფიკაციო მოთხოვნები მოიცავს ხარისხის მენეჯმენტის დიდ გამოცდილებას მსგავსი მასშტაბის პროექტებში, რომლებიც ეხება განათლებას, ტექნოლოგიებსა ან სოციალურ მეცნიერებებს. ასევე აუცილებელია ეთიკური სტანდარტები წარმოჩენა პროექტის მთლიანობის, ობიექტურობისა და განრიგის მიმართ.
კანდიდატი შეირჩევა მისი შესაბამისი პროფესიული გამოცდილების, მენეჯერული ან მსგავს პროექტებში ხარისხის უზრუნველყოფის, პროექტის თემატურ სფეროებთან დაკავშირებული სპეციფიკური ცოდნისა და მრავალფეროვან გუნდებში ერთობლივად მუშაობის უნარის საფუძველზე.
დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ. თუმცა გამოთქმული შეხედულებები და მოსაზრებები ეკუთვნის მხოლოდ ავტორ(ებ)ს და არ ასახავს ევროკავშირის ან ევროპის განათლებისა და კულტურის აღმასრულებელი სააგენტოს (EACEA) შეხედულებებს. არც ევროკავშირი და არც ევროპის განათლებისა და კულტურის აღმასრულებელი სააგენტო მათზე პასუხისმგებლობას ვერ აგებს.

In line with our steadfast dedication to excellence and integrity, Caucasus University is in the process of establishing a Quality Assurance Board (QAB) to oversee and maintain the elevated standards of the Re-Direction Project deliverables and processes.
The QAB will play a pivotal role in evaluating and endorsing project deliverables upon their completion, ensuring that all outputs meet or surpass predetermined quality benchmarks. Additionally, the board will provide expert guidance and feedback to project teams to facilitate continuous improvement throughout the project lifecycle.
Eligibility requirements for QAB members include extensive experience in quality management within projects of similar scope, with backgrounds in education, technology, or social sciences. Ethical standards of integrity, objectivity, and commitment to project timelines and deliverable schedules are also essential.
Candidates will be selected based on their relevant professional experience, previous roles in managing or assuring quality in comparable projects, specific expertise related to the project's thematic areas, and demonstrated ability to work collaboratively within diverse teams.