ერაზმუს + პროგრამის ფარგლებში გამოცხადდა საპროექტო განაცხადების კონკურსი „სტრატეგიული პარტნიორობები კოვიდ-19 ით გამოწვეული ვითარების საპასუხოდ“. კონკურსი მოიაზრებს განაცხადების მიღებას ორი პროექტისათვის :
- ინოვაციური პრაქტიკა დიჯიტალურ ერაში;
- კომპეტენციის განვითარება და ინკლუზია ხელოვნებისა და შემოქმედებითი გზის მეშვეობით.
ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას აქვს შესაძლებლობა იყოს პროექტის კონსორციუმის წევრი/პარტნიორი. ხოლო, პროექტის კოორდინატორი/აპლიკანტი უნდა იყოს ორგანიზაცია ევროკავშირის ქვეყნებიდან, ჩრდ. მაკედონიიდან, თურქეთიდან, ბრიტანეთის გაერთიანებული სამეფოდან, სერბეთიდან, ნორვეგიიდან, ისლანდიიდან ან ლიხტენშტეინიდან.
წარდგენილი საპროექტო განაცხადის ხანგრძლივობა უნდა იყოს 12-დან 24 თვემდე.
საპროექტო განაცხადის წარდგენის სურვილის შემთხვევაში, თუ გყავთ მოაზრებული პროექტის პარტნიორები, გთხოვთ, მოგვმართოთ საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტს, რათა უზრუნველვყოთ შემდგომი ეტაპების წარმართვაში თქვენი მხარდაჭერა.

Grant Competition Strategic Partnerships in Response to the Covid-19 Challenge
Within the framework of the Erasmus + program, a project competition was announced "Strategic Partnerships in Response to the Covid-19 Challenge". The competition is open to applications for two projects:
• Innovative practices in the digital age
• Competence development and inclusion through art and creative ways.
Georgian higher education institutions have the opportunity to be a member/partner of the project consortium. The project coordinator/applicant should be an organization from EU countries, north Macedonia, Turkey, the United Kingdom, Serbia, Norway, Iceland or Liechtenstein.
The duration of the project should be from 12 to 24 months.
If you are interested in submitting a project application, if you have well-thought-out project partners, please contact the International Relations and Projects Department to provide your support in leading the next steps.