31 აგვისტოს პროექტის Media Dialogue 2020 – for Pluralism und Understanding ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა ონლაინ სემინარი. პროექტი დაფინანსებულია გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ და ორგანიზებულია ორგანიზაცია OK-TV Ludwigshafen - ის კოორდინირებით.
პროექტში მონაწილეობა მიიღეს კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვისა და მედია სკოლის სტუდენტებმა, თინათინ ბაქრაძემ, თორნიკე მეფარიშვილმა, ნინო ჩხეიძემ, ქეთევან მაჭარაშვილმა და მარიამ შარაშიძემ.
სემინარი მოიცავდა დისკუსიებსა და პრეზენტაციებს ისეთ საკითხებზე, როგორებიცაა, მედია სისტემები და მედიასთან მიმართებაში ფართოდ გავრცელებული მიდგომები, პანდემიური კრიზისის დროს მედიასა და ზოგადად საზოგადოებაში არსებული გამოწვევები და ა.შ. პროექტის მონაწილეებს შესაძლებლობა მიეცათ უკრაინაში, სომხეთსა და მოლდავაში არსებული ვითარებისა და სოციალური მოვლენების შესახებ ესაუბრათ.
მედია დიალოგის მიზანია გააერთიანოს პროფესიონალი ჟურნალისტები, აკადემიური სივრცის წარმომადგენლები, ხელოვანები და სტუდენტები, როგორც მომავალი აქტორები, დემოკრატიული და პლურალისტური საზოგადოების ფორმირების ხელშემწყობის თვალსაზრისით.

On August 31, an online seminar with the involvement of Caucasus University was held as part of the project Media Dialogue 2020 - for Pluralism and Understanding. The project is funded by the German Ministry of Foreign Affairs and organized under the auspices of OK-TV Ludwigshafen, a German partner organization of Caucasus University.
Students of Caucasus University School of Governance and Media - Tinatin Bakradze, Tornike Meparishvili, Nino Chkheidze, Ketevan Macharashvili and Mariam Sharashidze took part in the project.
The seminar included discussions and presentations on issues such as media systems and widespread approaches to the media, challenges to the media and the general public during a pandemic crisis, and more. Project participants had the opportunity to talk about the situation and social developments in Ukraine, Armenia and Moldova.
The project Media Dialogue 2020 - for Pluralism und Understanding aims to unite professional journalists, academics, artists and students as future actors in promoting the formation of a democratic and pluralistic society.