გაცნობებთ, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს მონაწილეთა მიღებას პროექტისათვის „Media Dialogue 2020 for Pluralism and Understanding”, რომლის ფარგლებშიც სამუშაო შეხვედრები ჩატარდება 19-23 ოქტომბერს გერმანიაში, ბერლინში. მოგვიანებით განხორციელდება პროექტის შემდგომი ეტაპები სომხეთსა და უკრაინაში.
კონკურსი განკუთვნილია კავკასიის მედია სკოლისა და სახელმწიფო მართვის სკოლის სტუდენტებისა და ლექტორებისათვის. შერჩეული მონაწილეები იმუშავებენ (ბლოგის, დებატების, ვიდეო/აუდიო) ჯგუფებში, ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა, მედია თავისუფლება და დემოკრატია პროექტში მონაწილე ქვეყნებში.
პროექტი დაფინანსებულია გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ და ორგანიზებულია კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორი გერმანული ორგანიზაციის OK-TV Ludwigshafen ხელმძღვანელობით. პროექტში მონაწილეობას იღებს სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელი ორგანიზაციები, ჟურნალისტთა ასოციაციები, უნივერსიტეტები და ა.შ. გერმანიიდან, უკრაინიდან, ბელორუსიიდან, მოლდოვადან და სომხეთიდან.
შერჩეული მონაწილეებისათვის პროექტის ფარგლებში ყველა ტიპის ხარჯი (საცხოვრებელი, ავიაბილეთი, შეხვედრებში მონაწილეობა და ა.შ) დაფარული იქნება პროექტის ბიუჯეტიდან.
მონაწილეობის მსურველებმა, გთხოვთ, შეავსოთ სააპლიკაციო ფორმა.
განაცხადების მიღების დედლაინია 30 სექტემბერი, 2020 წელი.
შეკითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ, დაუკავშირდეთ საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტს.

We would like to inform you that Caucasus University announces the admission of participants for the project "Media Dialogue 2020 for Pluralism and Understanding", within the framework of which workshops will be held on October 19-23 in Berlin, Germany.
Later stages of the project will be implemented in Armenia and Ukraine. The competition is intended for students and lecturers of Caucasus School of Media and the School of Governance. The selected participants will work (blog, debate, video / audio) in groups on issues such as media freedom and democracy in the participating countries. The project „Media Dialogue 2020 - for Pluralism und Understanding“ aims to unite professional journalists, academics, artists and students as future actors in promoting the formation of a democratic and pluralistic society.
The project is funded by the German Ministry of Foreign Affairs and organized by OK-TV Ludwigshafen a partner of Caucasus University. The project involves civil society organizations, jjournalisic associations, universities, etc. From Germany, Ukraine, Belarus, Moldova and Armenia. For selected participants, all types of expenses within the project (accommodation, airfare, participation in meetings, etc.) will be covered by the project budget.
Those wishing to participate, please fill out the application form.
The deadline for applications is September 30, 2020.
If you have any questions, please contact the International Relations and Projects Department. Good luck!