მეორე ონლაინ სემინარი პროექტის Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research ფარგლებში
27 ოქტომბერს, პროექტის Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research ფარგლებში გაიმართა მეორე ონლაინ სემინარი თემაზე მიმდინარე (მედია) სიტუაცია მოლდოვასა და უკრაინაში.
პროექტის მიზანია პროფესიონალ ჟურნალისტებთან, აკადემიური სივრცის წარმომადგენლებთან დაა სტუდენტებთან მჭიდრო თანამშრომლობის გაძლიერების გზით დემოკრატიული საზოგადოებების ჩამოყალიბების ხელშეწყობა.
სპიკერებმა, მოლდოვასა და უკრაინაში არსებული სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელი ორგანიზაციებისა და ჟურნალისტთა ასოციაციებიდან ისაუბრეს მედიის,  მათ შორის, პროპაგანდისა და ყალბი ახალი ამბების როლზე პოსტ საარჩევნო პოლიტიკურ და  კონფლიქტურ სიტუციაციებზე.
ონლაინ სემინარის დასკვნითი ნაწილი იყო ინტერაქციული, მონაწილეებს აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებიდან შესაძლებლობა ჰქონდათ გაეზიარებინათ მოსაზრებები არსებული კონფლიქტისა და  დემოკრატიის ხელშეწყობის მედიის როლზე. სემინარში მონაწილეობა მიიღეს კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვისა და მედია სკოლის სტუდენტებმა.

On 27 October, in the framework of project Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research was held second online seminar Current (media) situation in Moldova and Ukraine.
The project aims to promote democratic societies by strengthening collaboration with professional journalists, academics and students.
Speakers from civil society organizations and journalists' associations in Moldova and Ukraine spoke about the role of the media, including propaganda and fake news, in post-election political and conflict situations. Caucasus School of Governance and Caucasus School of Media students participated in the online seminar.