ონლაინ ტრენინგი თემაზე “უნივერსიტეტისა და ინდუსტრიის თანამშრომლობა - საქართველოს მაგალითების განხილვა”
15 დეკემბერი 2020
15 დეკემბერს, ერაზმუს+ ინსტიტუციონალური განვითარების პროექტის „A Global Network for Agricultural Sciences and Viniviticulture: Internationalizing through Joint Programmes (Vita Global ) ფარგლებში, ჩატარდა ონლაინ ტრენინგი და ვორკშოპი თემაზე “უნივერსიტეტისა და ინდუსტრიის თანამშრომლობა - საქართველოს მაგალითების განხილვა”.
პროექტის ონლაინ ვორკშოპში მონაწილეობა მიიღო კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლის ლექტორმა, დარია ხოლოდილინამ, რომელმაც ისაუბრა საქართველოში ღვინის ტურიზმის  სექტორზე. თავის გამოსვლაში მან ხაზი გაუსვა, თუ რა მნიშვნელოვანი როლი აქვს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს ღვინის ტურიზმის განვითარებაში.
ღონისძიება ფოკუსირდა უნივერსიტეტებისა და ინდუსტრიის თანამშრომლობის გაძლიერების სტრატეგიებზე. ვორკშოპში ჩართულნი იყვნენ პროექტის პარტნიორი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებათა შესაბამისი სფეროს ექსპერტები, რომელთაც ისაუბრეს თავიანთი გამოცდილებისა და გავრცელებული მიდგომების შესახებ ვიტიკულტურასთან (ღვინის კულტურა) დაკავშირებით.
პროექტის მიზანია, შექმნას გეოგრაფიულად მრავალფეროვანი საგანმანათლებლო დაწესებულებების გლობალური სისტემა, განავითაროს თითოეული ინსტიტუციის აკადემიური პროგრამები, რომლებიც, თავის მხრივ, უზრუნელყოფს კვებისა და ღვინის ინდუსტრიის ლოკალურ დონეზე ხელშეწყობას.

On December 15, in the framework of the Erasmus + Institutional Development Project "A Global Network for Agricultural Sciences and Viniviticulture: Internationalizing through Joint Programs (Vita Global)", an online training and workshop on " University-Industry Cooperation - Discussion of Georgian Examples" was held.
Daria Khodadilina, a lecturer at Caucasus School of Tourism participated in the project's online workshop and spoke about the wine tourism sector in Georgia. In her speech, she stressed the important role of higher education institutions in the development of wine tourism.
The event focused on strategies to strengthen collaboration between universities and the industry. The workshop involved experts from the relevant field of the project partner higher education institutions, who spoke about their experience and common approaches to viticulture (wine culture).
The aim of the project is to create a global system of geographically diverse educational institutions, to develop the academic programs of each institution, which, in turn, will provide support to the local food and wine industry.