პროექტის კონსორციუმის საწყისი შეხვედრა
5 თებერვალს, ერაზმუს პლიუსის ინსტიტუციური განვითარების პროექტის “E-PSY” (ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების გახსნა სტუდენტებისათვის) ე.წ. “Kick off” შეხვედრა გაიმართა, რომელშიც მონაწილეობას იღებდა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორი, ირენა მელუა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდა ერაზმუს პლიუსის საქართველოს ეროვნული ოფისის კოორდინატორი, ლიკა ღლონტი, კონსორციუმის წევრი ქართული უნივერსიტეტებისა და ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ხოლო ევროპიდან ბიგდოსის ეკონომიკისა (პოლონეთი) და ბრასოვის ტრანსილვანიის (რუმინეთი) უნივერსიტეტების და ორგანიზაცია STEPS srl (იტალია) წარმომადგენლები.
აღნიშნულ შეხვედრაზე განხილული იყო პროექტის შინაარსობრივი და ფინანსური საკითხები, ასევე, ევროკომისიის მიერ დადგენილი გაიდლაინები 2021 წელს შერჩეული პროექტების განხორციელებისათვის. პარტნიორებმა  დეტალურად განიხილეს სამუშაო პაკეტები და განსაზღვრეს სამომავლო აქტივობები.
პროექტი EPSY მიზნად ისახავს საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სტუდენტთა ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრის ჩამოყალიბებასა და გადაწყვეტილების მიმღები ინსტიტუტების (საქართველოს ხელისუფლების, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს)  სამართლებრივი დოკუმენტების განვითარებას, რათა მოხდეს ცნობიერების ამაღლება მენტალური ჯანმრთელობის შესახებ და ყურადღება გამახვილდეს ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სტუდენტთა ფსიქოლოგიური კონსულტაციის მნიშვნელობაზე.

The first Project Consortium Meeting
On the 5th of February it was held a “kick off” meeting in the frames of Erasmus plus Capacity Building for Higher Education Institutions project “E-PSY” (Establishing Psychological Consultation Centers for Students) attended by Caucasus University International Relations and Projects Department Director, Irena Melua. In the meeting was also involved Erasmus Plus National Office Coordinator, Lika Glonti, as well as the representatives of Georgian higher educational institutions and organizations. From European side, the meeting was attended by the University of Economy in Bydgoszcz (Poland), Transilvania University of Brasov (Romania) and Steps srl (Italy).
In the frames of the meeting was discussed the project content and financial issues, also the implementation guidelines of the selected projects in 2021. Partners went through the details of the work packages and defined the future activities.
The aim of the project E-PSY is the establishment of psychological counselling centres at higher education institutions (HEIs) of Georgia and development of official/legal documentation for policy makers (i.e. representatives of Georgian government, Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia (MESCS)) in order to raise metal health awareness and point out the importance of provision of psychological counselling to students at Georgian HEIs.