ამერიკის საელჩო საქართველოში, აცხადებს კონკურსს პროფესიული პრაქტიკის პროგრამაში მონაწილეობისათვის.
პროგრამის მონაწილეები ხუთკვირიან სტაჟირებას გაივლიან შტატის საკანონმდებლო და ქალაქის ადგილობრივი მმართველობის ორგანოებში, ჩაერთვებიან საშტატო მმართველობის, სახელმწიფო ზედამხედველობის და მოქალაქეთა აქტიურობასთან დაკავშირებულ ყოველდღიურ პროცესებში.
მონაწილეობის მისაღებად კანდიდატი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ პირობებს:
- განაცხადის მიღების პერიოდში უნდა იყოს 25–დან 35 წლამდე ასაკის საქართველოს მოქალაქე;
- უნდა ფლობდეს ინგლისურ ენას (ჰქონდეს Paper-Based TOEFL–ში 500–ზე, IBT–ში 60–ზე, IELTS 6–ზე მეტი ქულა ან გავლილი ჰქონდეს საუნივერსიტეტო დონის ინგლისურენოვანი პროგრამა არანაკლებ ერთი სემესტრისა); თუ კანდიდატი გახდება ნახევარფინალისტი და არ ექნება ზემოთხსენებული საბუთ(ებ)ი, ამერიკული საბჭოები მას თავად ჩაუტარებს TOEFL–ს;
- უნდა ჰქონდეს მინიმუმ ბაკალავრის ხარისხი;
- უნდა ჰქონდეს საჯარო სექტორში, ან არაკომერციულ სექტორში მუშაობის გამოცდილება (მაგ., საკანონმდებლო, აღმასრულებელი, ან არასამთავრობო სექტორი);
- უნდა ჰქონდეს სურვილი მომავალშიც იმუშაოს საჯარო სექტორში;
- უნდა ავლენდეს ლიდერულ და ურთიერთთანამშრომლობის უნარებს.
მონაწილეობის მსურველებმა, გთხოვთ, შეავსოთ ელექტრონული განაცხადი.
ნახევარფინალისტები შეირჩევიან აპლიკაციის საფუძველზე და მათ გასაუბრებება ჩაუტარდებათ ამერიკული საბჭოების თბილისის ოფისში. ფინალისტებს არჩევს ამერიკული საბჭოების ვაშინგტონის ოფისის დამოუკიდებელი კომისია.
განაცხადის შეტანის ბოლო ვადა: 2019 წლის 1 ნოემბერი.
პროგრამის თარიღები: 20 აპრილი – 29 მაისი, 2020.
კითხვების შემთხვევაში შეგიძლიათ დაუკავშირდეთ პროგრამის კოორდინატორს – ნათია შარიქაძეს, შემდეგ მისამართზე/ნომერზე:

2020 Professional Practice Program (PFP)
Program participants will undergo a five-week internship in state and city government, engage in day-to-day administration, state oversight, and citizen activism.
Candidates must meet the following requirements:
• Applicants must be Georgian citizens between the ages of 25 and 35;
• Must be fluent in English (have a Paper-Based TOEFL of over 500, IBT of over 60, IELTS scores of more than 6, or have a university-level English language course of at least one semester); If the candidate becomes a semi-finalist and does not have the above document (s), the American Councils will submit them to TOEFL;
• Must have at least a bachelor's degree;
• Must have experience working in the public or non-profit sector (eg, legislative, executive, or non-governmental);
• Must be willing to work in the public sector in the future;
• Must demonstrate leadership and co-operation skills.
Those who wish to participate, please fill out the online application form.
The semifinalists will be selected on the basis of the application and will be interviewed at the American Councils' Tbilisi office. The finalists are selected by the Independent Commission on the Washington Office of the American Councils.
Application Deadline: November 1, 2019.
Program Dates: April 20 - May 29, 2020.
If you have any questions, please contact Natia Sharikadze, Program Coordinator, at the following address/number: