გაცნობებთ, რომ ლიეტუვის სახელმწიფო სტიპენდიის პროგრამა, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის, რომლებიც დაინტერესებულნი არიან მონაწილეობა მიიღონ უნივერსიტეტის მიერ გამოცხადებულ საერთაშორისო ბილატერალურ (Bilateral Exchange) გაცვლით პროგრამაში, აცხადებს დამატებით სტიპენდიებზე განაცხადების მიღებას.
ლიეტუვის სახელმწიფო სტიპენდიის მოპოვება შესაძებელია კავკასიის უნივერსიტეტის იმ პარტნიორ უნივერსიტეტებში მობილობისთვის, რომელზეც ამ ეტაპზე გამოცხადებულია ბილატერალური გაცვლითი პროგრამა:
- ISM University of Management and Economics
- Vilnius University
- Kaunas University of Technology
- Mykolas Romeris University
- LCC International University
- Kazimieras Simonavicius University
სახელმწიფო სტიპენდია მოიცავს:
- ყოველთვიურფინანსურ მხარდაჭერას 420 ევროს ოდენობით (სტიპენიიდის ჯამური ოდენობა გამოითვლება პროგრამის ხანგრძლივობის მიხედვით, შესაბამისად, შესაძლოა, გარკვეული ცვლილება იყოს ყოველთვიური სტიპენდიის ოდენობაში);
- გამგზავრებასთან დაკავშირებული ხარჯების დაფარვა ხორციელდება სტუდენტის მხრიდან.
სტიპენდიის მოსაპოვებლად, განმცხადებელმა ქვემოთ ჩამოთვლილი დოკუმენტები უნდა ატვირთოს ონლაინ პლატფორმაზე:
- შევსებული ელექტრონულიგანაცხადი;
- წინასწარი დასტურის ფორმა (აღნიშნულ დოკუმენტს ხელი უნდა მოაწეროს განმცხადებელმა, აგრეთვე კავკასიის უნივერსიტეტისა დამენეჯმენტისა და ეკონომიკის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა);
- ერთი სარეკომენდაციო წერილი ფაკულტეტიდან;
- ინგლისური ენის სერტიფიკატი (TOEFL, IELTS);
- სამოტივაციოწერილი.
სტიპენდიაზე განაცხადის შეტანის ბოლო ვადა: 29 აპრილი, 2022
დამატებითი ინფორმაციისთვის გთხოვთ ეწვიოთ ბმულს.
გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ იმისათვის, რომ სტიპენდიაზე განაცხადის გაკეთება შეძლოთ, აუცილებელია მონაწილეობა მიიღოთ შიდა საუნივერსიტეტო კონკურსში ,,საერთაშორისო გაცვლით პროგრამაში (Bilateral Exchange)'' და განაცხადი გააკეთოთ უშუალოდ ზემოხსენებულ უნივერსიტეტებზე 31 მარტამდე.

We would like to inform you that students of the Caucasus University, who are interested in participating in the International Bilateral Exchange program announced by the university, have an opportunity to obtain additional scholarships through the Lithuanian State Scholarship Program.
The Lithuanian State Scholarship is available for mobility at the partner universities of the Caucasus University, for which a bilateral exchange program has been announced:
- ISM University of Management and Economics
- Vilnius University
- Kaunas University of Technology
- Mykolas Romeris University
- LCC International University
- Kazimieras Simonavicius University
Financial provisions:
- Candidates will receive a monthly scholarship of approx. 420 EUR. (The exact sum of the total amount allocated for the candidate will be calculated according to the number of days that the specific month consists of, thus slight variations in the monthly scholarship might occur)
- Travel expenses are covered by the student.
Interested candidates must submit the following documents via the online platform:
2. The Conditional Agreement for Studies (it must be signed by three parties: candidate, a responsible person at the sending and receiving institutions);
3. One recommendation letter from faculty;
4. Certificate of proficiency in English (TOEFL, IELTS);
5. Letter of motivation.
The deadline for the online application submission is April 29, 2022.
For further information, please visit the link.
Please note that in order to apply for the scholarship, you must participate in the International Bilateral Exchange Program and apply directly for the above-mentioned universities by March 31.