პოსტ-სადოქტორო მობილობის გრანტი - საქართველოს ფრანგული ინსტიტუტი (IFG)
გაცნობებთ, რომ  საქართველოს ფრანგული ინსტიტუტი (IFG) აცხადებს განაცხადების მიღებას პოსტ-სადოქტორო მობილობის გრანტის მოსაპოვებლად.
პოსტ-სადოქტორო მობილობის პროგრამა საქართველოს ფრანგული ინსტიტუტისა (IFG) და შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის თანადაფინანსებით ხორციელდება. მას საფუძველი 2021 წელს ჩაეყარა და  ყოველწლიურად ორ ქართველ მკვლევარს  შესალებლობას აძლევს, საფრანგეთში,  ერთთვიანი სამეცნიერო საქმიანობისთვის დაფინანსება მოიპოვოს.
პოსტ-სადოქტორო მობილობის გრანტი მოიცავს:
კვლევით სტიპენდიას 2000 ევროს ფარგლებში;
-  ორმხრივ ავიაბილეთს საფრანგეთის მიმართულებით 500 ევროს ფარგლებში.
დაინტერესებულმა პირებმა უნდა წარადგინონ შემდეგი დოკუმენტები:
-  დოქტორის ხარისხის დამადასტურებელი დიპლომი, რომელიც მინიჭებულია საქართველოში ან სხვა ქვეყანაში და ხარისხის მინიჭებიდან გასულია არაუმეტეს 12 წელი;
დეტალური CV ქართულ, ინგლისურ ან ფრანგულ ენებზე;
სამოტივაციო წერილი ინგლისურ ან ფრანგულ ენაზე;
მასპინძელი დაწესებულების ან კვლევის ხელმძღვანელის მიერ ხელმოწერილი სარეკომენდაციო წერილი;
დეტალურად აღწერილი კვლევითი პროექტი უნდა ატვირთოთ ონლაინ განაცხადის სახით, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ვებგვერდზე ინგლისურ (ან ფრანგულ) და ქართულ ენებზე;
- განმცხადებელი უნდა ფლობდეს საქართველოს მოქალაქეობას.
განაცხადების მიღება დაიწყება 2022 წლის 7 მარტიდან და გაგრძელდება 7 აპრილამდე.
განაცხადების წარდგენა ხდება რუსთაველის სამეცნიერო ფონდშიშედეგები გამოცხადდება 2022 წლის მაისის ბოლოს.
კვლევითი მობილობის პროგრამის ონლაინ პრეზენტაცია გაიმართება 2022 წლის 14 მარტს.  რეგისტრაციისთვის შეავსეთ ფორმა.
დეტალური ინფორმაცია პროგრამის შესახებ შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე.
შეკითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ დაუკავშირდეთ საუნივერსიტეტო და სამეცნიერო თანამშრომლობის ატაშესქალბატონ ნასტასია დომპსს შემდეგ მისამართზე: nastasia.dhomps@institutfrancais.ge

Please be informed, that the French Institute of Georgia (IFG) invites you to apply for the Postdoctoral Mobility Scholarship.
The scholarship is co-financed by the French Institute of Georgia and the National Science Foundation Shota Rustaveli, allowing two Georgian postdoctoral researchers to pursue their research in a French structure. The goal is to encourage cooperation in scientific research between French and Georgian researchers and to support the mobility of young researchers.
The postdoctoral mobility grant includes:
- Research Scholarship Within 2000 euros;
- A two-way ticket to France costs around 500 euros.
Application Requirements:
- Georgian Nationality;
- Doctor's degree diploma awarded in Georgia or another country and not more than 12 years have passed since the degree was awarded;
- Detailed CV in Georgian, English, or French;
- Cover letter in English or French;
- Letter of recommendation signed by the host institution or research advisor;
- A detailed research project should be uploaded as an online application on the Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation website in English (or In French) and Georgian.
Applications will be accepted from March 7, 2022, and the deadline for submitting applications is April 7.
Applications should be submitted at the Rustaveli National Science Foundation. The results will be announced at the end of May 2022.
The online presentation of the postdoctoral mobility program will take place on March 14, 2022. Please fill out the following form to register.
For further information regarding the program, please visit the link.
In case of questions, please contact the University and Scientific Cooperation Attaché Nastasia Domes: nastasia.dhomps@institutfrancais.ge