16-19 მაისს, ინჰოლანდის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტმა, ჰოლანდია (Inholland University of Applied Sciences, The Netherlands), საერთაშორისო კვირეულის პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაციას უმასპინძლა. კავკასიის უნივერსიტეტიდან პროგრამაში მონაწილეობდნენ, კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანი ელენე ჯღარკავა და ლექტორები, პროფესორი ნინო ანდრიაძე და დავით წიკლაური; ასევე კავკასიის ტურიზმის სკოლის პროფესორი დავით ხუციშვილი.
პროგრამის ფარგლებში, 50-მდე მონაწილეს შესაძლებლობა ჰქონდათ, მონაწილეობა მიეღოთ სხვადასხვა კულტურულ აქტივობებში, გასცნობოდნენ ინოვაციურ სწავლების მეთოდებს ინჰოლანდის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის კამპუსებში ( 4 სხვადასხვა ლოკაციაზე). გარდა ამისა, ლექტორებს საშუალება ჰქონდათ საჯარო ლექციები შეეთავაზებინათ ბიზნესისა და ტურიზმის პროგრამის მიმართულების სტუდენტებისათვის.
ინჰოლანდის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია Erasmus+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს ბიზნესისა და ტურიზმის პროგრამებზე სტუდენტების გაცვლას, ასევე ლექტორებისა და ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობას.

On May 16-19, Inholland University of Applied Sciences, The Netherlands, hosted delegation from Caucasus University within the International Staff Training Week programme. From Caucasus University, Dean of Caucasus School of Business, Ms. Elene Jgarkava, as well as professors Nino Andriadze and David Tsiklauri and Prof. Davit Khutsishvili from Caucasus Tourism School, have participated in the staff training programme.
Within the program, over 50 participants have had the possibility to engage in various cultural activities, to get acquainted with the innovation study methods at the 4 different location and campuses of Inholland University of Applied Sciences. Apart from this, professors had the opportunity to offer public lectures to the students of Business and Tourism studies.
Inholland University of Applied Sciences is the partner University of Caucasus University under the Erasmus+ International Credit Mobility programme. Partnership objectives are to exchange students and academic/administrative personnel for business and tourism study programs.