9-13 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა ერაზმუს+ აკადემიური მობილობის ფარგლებში, ინჰოლანდის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის, ჰოლანდია, ურბანული ტურიზმისა და არქიტექტურის გუნდის წარმომადგენლებს - დონაგ ჰორგანს და აბდულ კარას უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენელთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენელმა სტუმრებს გააცნო ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ.
მოწვეული პროფესორებისთვის, სალექციო საათები დაიგეგმა კავკასიის ტურიზმის სკოლის სტუდენტებთან, რომლებსაც უმასპინძლა სკოლის ლექტორმა, ნინო თიგიშვილმა. ასევე, მოწვეული სტუმრებისთვის დაიგეგმა საჯარო ლექცია არქიტექტურის და დიზაინის სკოლის სტუდენტებთან თემაზე: “რეგენერაციული სივრცის შექმნა: სოციალურ-სივრცითი თანასწორობის შენარჩუნება ქალაქებში”. დამატებით ასევე გაცნობითი შეხვედრა გაიმართა არქიტექტურის და დიზაინის სკოლის დეკანთან - მარიამ მენაბდესთან.
აღსანიშნავია, რომ Erasmus+ კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, ინჰოლანდის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის მნიშვნელოვანი პარტნიორია ჰოლანდიაში. უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ხელშეკრულება ითვალისწინებს როგორც აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის, ასევე სტუდენტთა მობილობას კვლევისა და სწავლების კომპონენტის ფარგლებში.

On June 9-13, the Department of International Relations of Caucasus University hosted representatives of the Urban Tourism and Architecture team of the Inholland University of Applied Sciences, Netherlands - Donagh Horgan and Abdul Kara - within the framework of the Erasmus+ academic mobility.
As part of the visit, an introductory meeting was held with a representative of the Department of International Relations of Caucasus University. During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities, and the representative of the department also informed the guests about the educational programs, international programs and achievements of the university.
Lecture hours were planned for the invited professors with students of the Caucasus School of Tourism, who were hosted by the school's lecturer, Nino Tigishvili. Also, a public lecture was planned for the invited guests with the students of the School of Architecture and Design on the topic: “urban activation towards socio-spatial equity in cities”. Additionally, an introductory meeting was held with the Dean of the School of Architecture and Design - Mariam Menabde.
It is worth noting that within the framework of the Erasmus+ Credit Mobility Program, the Inholland University of Applied Sciences is an important partner of Caucasus University in the Netherlands. The agreement signed between the universities provides for the mobility of both academic and administrative staff, as well as students within the framework of the research and teaching component.