12 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ბუქარესტის უნივერსიტეტის პროფესორს, რადუ კარპს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გამართულ სამუშაო შეხვედრას კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით ირენა მელუა, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანი დავით ნატროშვილი, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პროფესორი, ჟან მონეს პროფესორი გურანდა ჭელიძე და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი ქეთევან კარბაია.
მხარეებმა იმსჯელეს ჟან მონეს კათედრის "ევროკავშირი მშვიდობის, კეთილდღეობისა და უსაფრთოებისათვის" (EU-PPS) მიმდინარეობის შესახებ, განიხილეს კავკასიის უნივერსიტეტსა და ბუქარესტის უნივერსიტეტს შორის ინსტიტუციური თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები, ასევე Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში სამომავლო პარტნიორობის შესაძლებლობები.
განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა კავკასიის უნივერსიტეტსა და რუმინეთის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის მრავალწლიან წარმატებულ თანამშრომლობაზე, რომელიც მნიშვნელოვან როლს ასრულებს უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პროცესის გაძლიერებაში და საერთაშორისო აკადემიური კავშირების განვითარებაში.

Visit of the Professor from the University of Bucharest to Caucasus University
The working meeting held within the framework of the visit was attended on behalf of Caucasus University by Vice President for Internationalization Irena Melua, Dean of the School of Humanities and Social Sciences Davit Natroshvili, Professor of the School of Humanities and Social Sciences, Jean Monnet Professor  Guranda Chelidze, and Director of the International Relations Department Ketevan Karbaia.
During the meeting, the parties discussed the progress of the Jean Monnet Chair "European Union for Peace, Prosperity and Security" (EU-PPS) and the prospects for strengthening institutional cooperation between Caucasus University and the University of Bucharest, as well as opportunities for future collaboration within the framework of the Erasmus+ program.
Special attention was paid to the long-standing and successful cooperation between Caucasus University and Romanian higher education institutions, which plays an important role in strengthening the university’s internationalization process and fostering international academic partnerships.