არკანზასის უნივერსიტეტის პროფესორის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
10 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა არკანზასის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის ასოცირებულ პროფესორს, კრისტოფერ კელის უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა სტრატეგიული განვითარებისა და საერთაშორისო აკრედიტაციის დეპარტამენტის დირექტორთან, ირმა გრძელიძესთან და სამართლის სკოლის დეკანთან, სოფიო შენგელიასთან, აგრეთვე საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან.
შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა განიხილეს  აკადემიური თანამშრომლობის საკითხები, კერძოდ, შედგა შეთანხმება, რომ კავაკსიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლაში მოხდება ახალი სალექციო კურსის შემუშავება, რომელსაც პროფესორი კელი უხელმძღვანელებს, აგრეთვე გაიმართა დისკუსია სხვადასხვა მიმართულებით მოკლევადიანი პროგრამებისა და გრძელვადიანი ერთობლივი პროექტების განხორციელების მიმართულებით.
აღსანიშნავია, რომ არკანზასის უნივერსიტეტი სახელმწიფო უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა, რომელიც 150 წელზე მეტია სტუდენტებს სთავაზობს მრავალფეროვან სასწავლო კურსებსა და ინტერკულტურულ გარემოს.

On May 10, Caucasus University hosted Christopher R. Kelley, Associate Professor at the University of Arkansas Law School.
Within the framework of the visit, a work meeting was held with the director of the Department of Strategic Development and International Accreditation, Irma Grdzelidze, and the Dean of the School of Law, Sofio Shengelia, along with the representatives of the Department of International Relations.
During the meeting, the parties discussed issues of academic cooperation, in particular, an agreement was reached that a new lecture course will be developed at the Caucasus University School of Law, which will be led by Professor Kelley; A discussion was also held in regards to the implementation of short-term programs and long-term joint projects in various directions.
It should be noted that the University of Arkansas is a state higher education institution that has been offering students a variety of courses and an intercultural environment for more than 150 years.