კომპანია კაპაროლ ჯორჯიამ, კავკასიის არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის სტუდენტებისთვის ლექციათა ციკლი ჩაატარა, თემაზე - „სისტემური გადაწყვეტები კაპაროლისგან“.
ლექციების ფარგლებში, სტუდენტები გაეცნენ საფასადე და ინტერიერში გამოსაყენებელი მასალების მეთოდოლოგიას, სისტემურ გადაწყვეტებსა და ტექნოლოგიებს.
ლექციათა ციკლის დასრულების შემდეგ კომპანია კაპაროლსა და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი, სტუდენტების სტაჟირების და პროფესიული ცოდნისა და გამოცდილების ამაღლების მიზნით. მემორანდუმს ხელი მოაწერეს ,,კაპაროლ ჯორჯია’’-ს დირექტორმა ბორის გამრეკელმა და კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ.

Caparol Company conducted a series of lectures for students of the Caucasus School of Architecture and Design on the topic “Systemic Solutions from Caparol.”
During the lectures, students learned about the methodology of materials used in facades and interiors, as well as system solutions and technologies.
Following the lecture series, a Memorandum of Cooperation was signed between Caparol Company and Caucasus University to facilitate student internships and enhance their professional knowledge and experience. The memorandum was signed by Boris Gamrekeli, Director of Caparol Georgia, and Kakha Shengelia, President of Caucasus University.