ჟურნალის „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია“ ახალი ნომერი
გამოიცა კავკასიის უნივერსიტეტის რეცენზირებადი საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალის „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია“ მე-7 (1) ნომერი.
1. ნუცა პირადაშვილი, ბარბარე ტაბიძე. გრიპის და რესპირატორული ვირუსის კლინიკური და ეპიდემიოლოგიური მახასიათებლები ბავშვებში. 7-16
2. დეა ნიჟარაძე. სტუდენტთა ცოდნისა და დამოკიდებულებების კვლევა COVID-19 ვაქცინაციის მიმართ. 18-27
3. თიკო გობეჯიშვილი. სტრესი და უმუშევრობა ახალგაზრდებში. 28-36
4. ანა გუგეშაშვილი. მასწავლებელთა დამოკიდებულება აშკარა და ფარული ბულინგის მიმართ, ჩარევის ეფექტურობა. 37-45
5. მაგდა რუხაძე. ემოციური დისრეგულაციისა და ფიზიოლოგიური კრიტერიუმების როლი კვებითი დამოკიდებულების პროგნოზირებაში. 46-55
6. ნატალია ხუციშვილი. გაფანტული სკლეროზის სოციალური და ეკონომიკური ტვირთი. 56-63
7. ქეთევან ბაკარაძე. რეფერენტული ფასწარმოქმნის პოლიტიკა ჩრდილოეთ ევროპის ქვეყნებში 64-71
8. თამთა ქვრივიშვილი, მარიამ ნატრაძე. გენდერული უთანასწორობის პრობლემა სამუშაო ადგილებზე 72-75
9. მარიამ ბერულავა, ნატო ინდუაშვილი, ქეთევან ლომსაძე. რეპროდუქციული ჯანმრთელობა და ქალთა უფლებები. 76-85
10. ლამარა ქანდაურიშვილი. ქუჩაში მცხოვრები და/ან მომუშავე ბავშვები საქართველოში, ეკონომიკური გამოწვევები და სოციალური განწყობა. 86-95
11. ნია მასიუკოვიჩი. ფარმაცევტული ბაზრის რეგულირება დასავლეთ ბალკანეთის ქვეყნებში. 96-103
12. ელენე ალიმბარაშვილი, დეა ოსეფაიშვილი. სოციალური ურთიერთობები და ჯანმრთელობა. 104-112
13. ლიკა სიბოშვილი, ლიკა არაყიშვილი. ქვეყნების კლასიფიკაციის პრობლემები: სუვერენიტეტის და იდენტობის აღიარება, როგორც არაიერარქიული მსოფლიოს ხედვა. 113-117
14. სალომე ტატუნაშვილი. BCG ვაქცინის ეფექტის შესწავლა Covid-19 ინფექციისაგან დასაცავად ჯანდაცვის მუშაკებში. 118-120
15. თამარ პაპიაშვილი, ლიკა გაბუნია. საცხოვრებელი ადგილის და საზოგადოების როლი ადამიანის კეთილდღეობაში? 121-123

New issue of "Health Care Policy, Economics and Sociology" magazine
Issue 7 (1) of the Caucasus University peer-reviewed international scientific journal "Health Care Policy, Economics and Sociology" was published.
1. Nutsa Piradashvili, Barbara Tabidze. Clinical and epidemiological characteristics of influenza and respiratory virus in children. 7-16
2. Dea Nizharadze. A survey of students' knowledge and attitudes towards COVID-19 vaccination. 18-27
3. Tiko Gobejishvili. Stress and unemployment among young people. 28-36
4. Ana Gugeshashvili. Teachers' attitude towards overt and covert bullying, effectiveness of intervention. 37-45
5. Magda Rukhadze. The role of emotional dysregulation and physiological criteria in predicting food addiction. 46-55
6. Natalia Khutsishvili. The social and economic burden of multiple sclerosis. 56-63
7. Ketevan Bakaradze. Reference Pricing Policy in Northern European Countries 64-71
8. Tamta Kvrivishvili, Mariam Natradze. The problem of gender inequality in the workplace 72-75
9. Mariam Berulava, Nato Induashvili, Ketevan Lomsadze. Reproductive health and women's rights. 76-85
10. Lamara Kandaurishvili. Children living and/or working on the street in Georgia, economic challenges and social outlook. 86-95
11. Nia Masiukovich. Regulation of the pharmaceutical market in the Western Balkan countries. 96-103
12. Elene Alimbarashvili, Dea Osefaishvili. Social relationships and health. 104-112
13. Lika Siboshvili, Lika Arakishvili. Problems of State Classification: Recognizing Sovereignty and Identity as a Non-Hierarchical World View. 113-117
14. Salome Tatunashvili. Study of the effect of BCG vaccine to protect against Covid-19 infection in healthcare workers. 118-120
15. Tamar Papiashvili, Lika Gabunia. The role of place of residence and society in human well-being? 121-123