16 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, გაიმართა პროექტის „ევროპა - მეტი შესაძლებლობები“ დახურვის ღონისძიება.
ღონისძიებაზე აუდიტორიას სიტყვით მიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ.
შეხვედრაზე პროექტის გუნდმა გააანალიზა პროექტის შედეგები და დასახა სამომავლო გეგმები.
პროექტის „ევროპა - მეტი შესაძლებლობების“ ფარგლებში საქართველოს 5 მუნიციპალიტეტის 60 სოფლეში გაიმართა ცნობიერების ამაღლების კამპანია, ასოცირების შეთანხმების თემაზე. პროექტის სამიზნე აუდიტორიას წარმოადგენდა ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებული სოფლები და საოკუპაციო ზოლთან მცხოვრები ჩვენი თანამემამულეები.
პროექტში ჩართული იყო 20-ზე მეტი სტუდენტი საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტიდან, რომელთაც შეხვედრები რეგიონებში, ადგილობრივ მოსახლოებასთან, ჩაატარეს.

On June 16, a closing event of the "Europe - More Opportunities" project was held on the campus of Caucasus University.
Caucasus University President Dr. Kakha Shengelia addressed the audience at the event.
At the meeting, the project team analyzed the project results and outlined future plans.
As part of the "Europe - More Opportunities" project, an awareness-raising campaign on the Associate Agreement was held in 60 villages in 5 municipalities of Georgia. The target audience of the project was the villages inhabited by ethnic minorities and our compatriots living near the occupation zone.
The project involved more than 20 students from different universities of Georgia, who held meetings with the locals in the regions.