CSG-ის ასოცირებული პროფესორის გრიგოლ ჯულუხიძის ვიზიტი ჰარვარდის უნივერსიტეტში
კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის ასოცირებულმა პროფესორმა, გრიგოლ ჯულუხიძემ, მიწვეული სპიკერის სტატუსით ლექცია წაიკითხა ჰარვარდის უნივერსიტეტის რუსეთისა და ევრაზიის კვლევის დევისის ცენტრსა და ჰარვარდის ჯონ კენედის სახელობის სახელმწიფო მართვის სკოლაში.
გრიგოლ ჯულუხიძის მოხსენება ეხებოდა ისეთ მნიშვნელოვან თემას, როგორიცაა რუსეთის საინფორმაციო ოპერაციები და ჰიბრიდული ომები აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნების წინააღმდეგ. განსაკუთრებული აქცენტი გაკეთდა საქართველოს, პოლონეთის, უკრაინისა და ბალტიისპირეთის სახელმწიფოებზე. ლექცია შეეხო მნიშვნელოვან მიმდინარე საკითხებს და წვლილი შეიტანა მასპინძელი უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლებსა და სტუდენტებს შორის მიმდინარე დისკუსიებში, რეგიონული გეოპოლიტიკური სტრატეგიისა და ეროვნული უსაფრთხოების გამოწვევების შესახებ.
ჰარვარდის უნივერსტეტში სტუმრობის ფარგლებში გრიგოლ ჯულუხიძემ გაცნობითი შეხვედრები გამართა ჰარვარდის ხელოვნებისა და მეცნიერების ფაკულტეტის პროფესორებთან.

Dr. Grigol Julukhidze, Associate Professor of the Caucasus University School of Governance delivered a lecture as an invited speaker at Harvard University’s Davis Center for Russian and Eurasian Studies and the Harvard John F. Kennedy School of Government.
Grigol Julukhidze's presentation focused on the critical topic of Russian information operations and hybrid warfare against Eastern European countries, with a specific emphasis on the cases of Georgia, Poland, Ukraine, and the Baltic States. The lecture addressed key current issues and contributed to ongoing discussions among the host university’s faculty and students regarding regional geopolitical strategy and national security challenges.
During his visit to Harvard University, Grigol Julukhidze also held introductory meetings with professors from Harvard’s Faculty of Arts and Sciences.