1-ლ სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, საზაფხულო სკოლა „ევროკავშირი: მიმდინარე საკითხები და პოლიტიკა“ დასრულდა.
პროექტი ოთხი დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა, სკოლას უძღვებოდა სახელმწიფო მართვის სკოლის ჟან მონეს პროფესორი, სერგი კაპანაძე. სასწავლო დღის წესრიგი მოიცავდა ევროკავშირის და ევროინტეგრაციის შესახებ ყველა ფუნდამენტურ საკითხს. სწავლების ფორმა იყო ინტერაქციული და მოიცავდა სიმულაციურ თამაშს.
საზაფხულო სკოლა პროექტის „ევროინტეგრაციის შესახებ სწავლების ხელშეწყობა და ევროკავშირის შესახებ ცნობიერების ამაღლება საქართველოში“ ფარგლებში გაიმართა. სხვადასხვა უნივერსიტეტის 40-მდე სტუდენტს მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი გადაეცა.

On September 1, Summer School – The European Union – Current Issues and Politics – ended at Caucasus University.
The project led by Jeanne CU Monnet Professor, Mr Sergi Kapanadze lasted for four days. The agenda included all the fundamental issues of the EU and European integration. The course format was interactive and included simulation games.
The summer school was conducted within the framework of the project – Facilitating Education on European Integration and Raising Awareness about the EU in Georgia. Almost 40 students representing various Georgian Universities were awarded certificates.