29 აგვისტოს, აკრედიტაციის საბჭომ კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის კლინიკური ფსიქოლოგიის სამაგისტრო პროგრამას ერთხმად მიანიჭა აკრედიტაცია.
საბჭოს სხდომაზე ხაზი გაესვა სამაგისტრო პროგრამის უნიკალურ ხასიათს იმ მხრივ, რომ იგი არის ერთადერთი სამაგისტრო პროგრამა ქართულ საუნივერსიტეტო სივრცეში, რომელიც კლინიკური ფსიქოლოგიის ტრადიციული მიმართულების პარალელურად (ფსიქოკონსულტირება და ფსიქოთერაპია), ასევე მოამზადებს კლინიკური ფსიქოლოგიის სპეციალისტებს კრიმინოლოგიური და სასამართლო ფსიქოლოგიის განხრით.
საბჭოს გადაწყვეტილების შედეგად, კლინიკური ფსიქოლოგიის სამაგისტრო პროგრამაზე სტუდენტების პირველი ნაკადის მიღება წელსვე განხორციელდება.
პროგრამაზე მხოლოდ ის კანდიდატები დაიშვებიან, რომლებსაც ფსიქოლოგიის ბაკალავრის ან მაგისტრის აკადემიური ხარისხი აქვთ.

On August 29, the Accreditation Board unanimously approved the Masters Degree in Clinical Psychology at Caucasus School of Humanities and Social Sciences.
The Board meeting emphasized the unique nature of the Masters program in that it is the only Masters program in the Georgian university space that, in addition to the traditional course of clinical psychology (psychoconsultation and psychotherapy), offers training in clinical psychology by specialists in forensic psychology.
As a result of the Board's decision, the first stream of students will be admitted to the Clinical Psychology Masters program this year.