ლექცია სოციოლოგიის მეოთხე კურსის სტუდენტებისთვს - „სამეწარმეო განათლება “
4 დეკემბერს ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის  მოწვეული ლექტორის მარიამ ჯინჭველეიშვილის ინიციატივით, სალექციო კურსის „განათლების სოციოლოგიის" ფარგლებში, სტუმრის საათის სტატუსით,  სოციოლოგიის პროგრამის მეოთხე კურსის სტუდენტებს ეწვია სტარტაპ-აქსელერატორის, მედიალაბის ხელმძღვანელი რუსუდან ჩაჩანიძე.
სალექციო თემა იყო:  „სამეწარმეო განათლება“ .
ქალბატონმა რუსუდანმა ისაუბრა სამეწარმეო განათლებასა და იმ კომპეტენციებზე, რომლებიც აუცილებელია უწყვეტი სწავლისთვის (lifelong learning). ასევე, ლექციაზე განიხილა ციფრული წიგნიერების კომპონენტები და მათი მნიშვნელობა.
შეხვედრაზე მიმოიხილეს სამეწარმეო განათლების პრაქტიკული გამოყენება, არა მხოლოდ ბიზნესში, არამედ სხვა საქმიანობებსა და პროფესიებში.

On December 4, as part of the "Sociology of Education" lecture course, fourth-year sociology students were visited by Rusudan Chachanidze, the leader of the Startup Accelerator Media Lab, at the initiative of Mariam Jinchveleishvili, the guest lecturer from the School of Humanities and Social Sciences.
The topic of the lecture was: "Entrepreneurial Education".
Ms. Rusudan spoke about entrepreneurial education and the competencies necessary for lifelong learning. The lecture also addressed components of digital literacy and emphasized their significance.
The meeting explored the real-world application of entrepreneurial education, not only in business but also in various activities and professions.