21 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა საჯარო ლექცია - საქართველოს ევროპეიზაციის პროცესში პოლიტიკოსთა არალიბერალური დისკურსების შესახებ.
ლექციის ფარგლებში, შეჯამდა ძირითადი ტენდენციები 2014-2023 წლების შუალედში და გაანალიზდა ამ პერიოდში ჩატარებული კვლევის შედეგები.
ლექციას უძღვებოდა კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის მოწვეული ლექტორი, მიხეილ ოსიშვილი და ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციოლოგიის ასოცირებული პროფესორი და სოციალური მეცნიერებების ცენტრის აღმასრულებელი დირექტორი - ლია წულაძე.

On June 21, Caucasus University hosted a public lecture Liberal Discourses of Politicians in the Pocess of Europeanization of Georgia.
The major trends of 2014-2023 were summarized and the findings of the research conducted during the period were analyzed.
The lecture was led by Mr. Mikheil Osishvili, guest lecturer of Caucasus School of Humanities and Social Sciences and Ms. Lia Tsuladze, associate professor of sociology at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and executive director of the Center for Social Sciences.