15-16 ივლისს, შვედეთის კვლევების საბჭოს დაფინანსებით, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში ჩატარდა საერთაშორისო სიმპოზიუმი "Neurocomputing Advances in Brain Research". სიმპოზიუმის ორგანიზატორები არიან საქართველოს ფსიქო-ფიზიოლოგთა კვლევების საზოგადოება და კავკასიის უნივერსიტეტი.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს შვედეთის ტექნოლოგიების ინსტიტუტის, ლესია უკრაინკას აღმოსავლეთ ევროპის ეროვნული უნივერსიტეტის, კიევის ტარას შევჩენკოს ეროვნული უნივერსიტეტის, ივანე ბერიტაშვილის ექსპერიმენტული ბიომედიცინის ცენტრის, კავკასიის უნივერსიტეტისა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის აკადემიურმა და სამეცნიერო პერსონალმა და სტუდენტებმა.

On July 15-16, International Symposium funded by the Swedish Research Council - Neurocomputing Advances in Brain Research was held in the Conference Hall of Caucasus University. The Organizers are Georgian Society of Psycho-Physiological Studies and Caucasus University.
The event was attended by academic and scientific personnel and students of Swedish Institute of Technology, Lesya Ukrainka Eastern European National University, Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ivane Beritashvili Experimental Biomedicine Center, Caucasus University and Ilia State University.