10 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ევროპისმცოდნეობისა და ისტორიის სპეციალობის მესამე კურსის სტუდენტებმა კომპანიის „Step Forward“ დახმარებით, გაიარეს ტრენინგი დასაქმების საკითხებთან დაკავშირებით.
სტუდენტებს მიეცათ შესაძლებლობა გადაედგათ მიზნისკენ მიმავალი 7 ნაბიჯი: ვინ ვართ და რა შეგვიძლია, როგორ მოვიძიოთ ვაკანსიები, პოტენციური დამსაქმებელი - რა უნდა ვიცოდეთ მის შესახებ, სწორად შედგენილი CV, გასაუბრების ტექნოლოგიები, ვიცოდეთ ჩვენი უფლებები, როგორ გავხდეთ წარმატებული გუნდის წევრი.
ტრენინგს უძღვებოდნენ თიბისი ბანკის უფროსი ტრენერი, ხათუნა სანიკიძე და ადამიანური რესურსების მართვის სპეციალისტი, რუსუდან ჭანუყვაძე. სტუდენტებმა გამოჩინეს თავი აქტიურობით, კრეატიულობით, პუნქტუალობით, ყველა იმ თვისებით, რომელიც დღეს დამსაქმებლის მხრიდან მოეთხოვება სამუშაოს მაძიებელს.

On March 10, third year students of Caucasus School of Humanities and Social Sciences, namely of the European Studies and History attended employment-related training held by the company “Step Forward”.
The students were given an opportunity to take the 7 steps towards their goals: who are we and what can we do? How to find vacancies; potential employer – what to know about them, correctly arranged CV, technologies of an interview, know your rights, how to become a part of a successful group.
The training was led by Ms. Khatuna Sanikidze, Senior Trainer of TBC Bank, and Ms. Rusudan Chanukvadze, Human Resources Management Specialist. The students demonstrated activeness, creativity, punctuality - all the characteristics that are a top priority for employers looking for new recruits.