13-17 ივნისს, Erasmus+ აკადემიური პერსონალის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პროფესორი, ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის აკადემიური ხელმძღვანელი გურანდა ჭელიძე იმყოფებოდა სტამბოლის ბილგის უნივერსიტეტში.
ვიზიტის ფარგლებში, გურანდა ჭელიძემ რამდენიმე შეხვედრა ჩაატარა საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტის სტუდენტებთან და პროფესორებთან. სალექციო შეხვედრები ეხებოდა ევროინტეგრაციისა და ასოცირების პროცესებს საქართველოში. ლექციები წარიმართა ინტერაქციულ რეჟიმში, რამაც მონაწილეებს საშუალება მისცა მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.

Visit to İstanbul Bilgi Üniversitesi
On June 13-17, within the framework of the Erasmus+ academic staff exchange program, Professor at the School of Humanities and Social Sciences of Caucasus University, Academic Head of the European Studies Undergraduate Education Program, Guranda Chelidze was at İstanbul Bilgi Üniversitesi.
Within the framework of the visit, Guranda Chelidze held several meetings with students and professors of the Faculty of International Relations. The meetings were about European integration and the association processes in Georgia. The lectures were conducted in an interactive mode, which allowed the participants to get comprehensive answers to the questions of interest to them.
Within the framework of the event, prospects for future cooperation were also set between the parties.