ვიდეო პროექტები (2010-2011)
საინტერესო პროექტების პრეზენტაციით დასრულდა ჟურნალ „ლიბერალის“ რედაქტორის სოფიო ჭაავას კლასი, „სატელევიზიო ახალი ამბების რეპორტინგში“. შეგიძლიათ იხილოთ IV კურსელების ნამუშევრები.
თათია ბერიაშვილი-„ზაფხული 2011"
სოფო ჩადუნელი-„აი ია"
ნინო კაიშაური-"წყლის გამათბობლები"
ნათია მატარაძე-„ქუჩის მსახიობის ერთი დღე"
ნინო აბულაძე-„გადარჩენილი ქართული საგალობლები"
სოფო მაისურაძე, ბექა ადამაშვილი-„ადაპტირება"
ნინო კვირკვია-„ჩინური ტელეფონები"
გადაღების და მონტაჟის კლასი
ვიდეო კამერით გადაღების  და მონტაჟის უნარების განვითარების კლასი მიზნად ისახავდა მედიის სკოლის სტუდენტებისთვის იმ საბაზისო ცოდნის მიცემას, რაც მათ მომავალ კურსებზე სხვადასხვა საგნის გავლისთვის უკეთესად მოამზადებდა. საზოგადოებრივი მაუწყებლის რეჟისორმა დავით ქართველიშვილმა მათ გადაღება–მონტაჟის გარდა ასწავლა განათების სწორად გამოყენება, ხმის რეჟისურის ელემენტები. იმის გათვალისწინებით, რომ კლასი სულ ერთი სემესტრის განმავლობაში მიდიოდა, ამ საგანში მომზადებული ჯგუფური ფინალური პროექტების დონემ მოლოდინს გადააჭარბა.
"კათარზისი" – გვანცა პაპავაძე, ანი დგებუაძე, სალომე მოდებაძე, თეონა თაქთაქიშვილი, ხათუნა გვეტაძე
"ფოტოგრაფები" – სალომე გოგინაშვილი, თეა ინაშვილი, მარიამ ოთარაშვილი, ელენე გვასალია
10 ივლისს ფილმი "ფოტოგრაფი" გადაიცა ტელეკომპანია "მაესტროს" ეთერში. ფილმის ავტორები არიან: ნანუკა ქაჯაია, სალომე კვირიკაშვილი, თამთა გაზაშვილი, ნუცა აბაშიძე
დოკუმენტური ფილმის კლასი
2 მაისს კავკასიის მედიი სსკოლაში დოკუმენტური ფილმის კლასის ფინალური პროექტები სპრეზენტაციაგაიმართა. მეოთხე კურსის სტუდენტებმა საკუთარი ნამუშევრები წარმოადგინეს. კურსს ცნობილი დოკუმენტალისტი სალომე ჯაში უძღვებოდა.

The presentation of interesting projects from the "TV News Reporting" class was completed by Sophio Chaava, the editor of the magazine "Liberal". You can see the works of IV year students.
| Tatia Beriashvili - "Summer 2011" | ||
| Sopho Chaduneli - "Ai Ia" | ||
| Nino Kaishauri - "Water Heaters" | ||
| Natia Mataradze - "One Day of a Street Actor" | ||
||
| Sopho Maisuradze, Beka Adamashvili - "Adaptation" | ||
| Nino Kvirkvia - "Chinese Phones" |
Shooting and editing class
The video camera development and editing skills class was intended to provide media school students with the basic knowledge that would better prepare them for future courses in a variety of subjects. Davit Kartvelishvili, the director of the Public Broadcaster, in addition to filming and editing, taught them the proper use of lighting and the elements of sound directing. Given that the class lasted only one semester, the level of group final projects prepared in this subject exceeded expectations.
| "Photographers" - Salome Goginashvili, Tea Inashvili, Mariam Otarashvili, Elene Gvasalia | ||
| On July 10, the film "Photographer" was broadcast on Maestro TV. The authors of the film are: Nanuka Kajaia, Salome Kvirikashvili, Tamta Gazashvili, Nutsa Abashidze |
Documentary film class
On May 2, the final projects of the documentary film class were presented at Caucasus School of Media. Fourth-year students presented their work. The course was led by the famous documentary filmmaker Salome Jashi.
| "Absolute Plagiarism" - by Nino Abuladze, Nini Sanaia, Salome Murvanidze, Mariam Kanchaveli | ||
| "Free Cinema" - by Niko Chechelashvili, Nino Kaishauri, Nanuka Kajaia | ||
| "Makondo" - the work of Beka Adamashvili, Cecil Jgharkava, Rosa Devnozashvili, Tako Bezhashvili | ||