კონფერენციაში საქართველოში აკრედიტებული სხვადასხვა უნივერსიტეტების ბაკალავრიატის, მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის სტუდენტები მონაწილეობდნენ, მათ შორის კავკასიის ტურიზმის სკოლის ორი სტუდენტი.
III საპრიზო ადგილი დაიკავა, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლის, ბაკალავრიატის სტუდენტმა ნინო მკალავიშვილმა, თემით „ინფორმაციის გავრცელება ახალი ტექნოლოგიების საშუალებით", ხელმძღვანელი ნანა ტაბიძე.
საუკეთესო 20 ნაშრომში, მოხვდა კავკასიის ტურიზმის სკოლის, ბაკალავრიატის სტუდენტის, ლიკა ფარცხალაძის ნაშრომი.
ორი დღის განმავლობაში სტუდენტებმა ნაშრომების პრეზენტაცია გამართეს, რომელიც ეხებოდა ზოგადად ტურიზმს და ტურიზმის სხვადასხვა სფეროებს. საქართველოში ტურიზმის განვითარების მიზნით წარმოგენილი იყო ინოვაციური იდეები, მარკეტინგული მეთოდები, ტურიზმის პროგნოზირების მეთოდები, კვლევები და ტურიზმის ეკონომიკური მოდელები.
შერჩეული ნაშრომები დაიბეჭდება ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ყოველწლიურ მიმოხილვასთან ერთად კრებულში სახელწოდებით "ტურიზმის განვითარების პერსპექტივები საქართველოში". კონფერენციის ყველა მონაწილეს სერტიფიკატი გადაეცა. კონფერენციის შედეგად მოხდება წარმატებული სტუდენტების მონაცემთა ბაზის შექმნა და მათი გათვალისწინება საქართველოს ტურიზმის ეროვნულ ადმინისტაციაში სტაჟირების ან მომავალი დასაქმების თვალსაზრისით.

The Conference participants were Bachelor's, Master's and PhD students from all accredited universities in Georgia, including two students from Caucasus School of Tourism.
Caucasus School of Tourism junior year student, Nino Mkalavlishvili took the third place. She presented a report on Disseminating Information through New Technologies, scientific advisor - Nana Tabidze.
A work by junior student of Caucasus School of Tourism, Lika Partskhaladze was chosen among 20 best papers.
During two days students presented their works on tourism or other related fields. Innovative ideas for developing Georgian Tourism, marketing methods, tourism forecasting methods and researches were welcomed.
Selected papers will be published in the annual collection of National Tourism Administration titled Tourism Development in Georgia. All the Conference participants were awarded certificates. National Tourism Administration made a database of successful students who will have opportunity of the getting internship or full employment.