23 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის ბათუმის ტურიზმის სკოლაში ჩატარდა საბაკალავრო ნაშრომების დაცვა, სადაც სტუდენტებმა წარადგინეს ტურიზმის სფეროში ჩატარებული კვლევის შედეგები და მათი ანალიზი შემდეგ თემებზე:
- აჭარის ტურისტული ბრენდინგი - ბრენდის დესტინაციის ანალიზი;
- აჭარა - ოთხივე სეზონზე ვიზიტირებადი დესტინაცია: არსებული რეალობა, შესაძლებლობები და მომავალი;
- მსოფლიო ბრენდები აჭარაში;
- არამატერიალური კულტურის როლი აჭარის, როგორც დესტინაციის გაძლიერებაში;
- ტურიზმის განვითარების თანამედროვე მეთოდები განვითარებულ (დასავლურ) ქვეყნებში, სახელმწიფოსა და კერძო სექტორის თანამშრომლობის საუკეთესო დასავლური პრაქტიკები ტურიზმის მიმართულებით;
- აჭარული სამზარეულოს მარკეტინგი;
- საერთაშორისო ხუთვარსკვლავიანი ბრენდული სასტუმროების წვლილი აჭარის ტურიზმის განვითარების მიმართულებით;
- MICE ტურიზმის შესაძლო როლი კურორტ ბათუმის სეზონურობის დაძლევის პროცესში.
საბაკალავრო ნაშორმები შეაფასეს ვიცე პრეზიდენტმა სამეცნიერო დარგში - შალვა მაჭავარიანმა, ტურიზმის სკოლის აკადემიური პროგრამების დირექტორმა - დიკო კოპალეიშვილმა და აჭარის ტურიზმის მრჩეველთა რეგიონული საბჭოს თავმჯდომარემ - მელორ მშვიდობაძემ.

CTS Defense of Undergraduate Papers
On June 23, defense of undergraduate papers was held at Caucasus University's Batumi Tourism School. The students presented findings and analysis of the research conducted in the field of tourism on the following topics:
• Tourism Branding of Adjara - Analysis of Brand Destination;
• Adjara – Destination visited during all the four seasons: existing reality, opportunities and future;
• World brands in Adjara;
• The role of intangible culture in strengthening Adjara as a destination;
• Modern Methods of Tourism Development in the Developed (Western) World, Best Western Practices of State and Private Sector in Tourism;
• Adjarian cuisine marketing;
• Contribution of International five-star brand hotels in tourism development in Adjara;
• Possible role of MICE tourism in overcoming Batumi seasonal downtimes.
Undergraduate papers were evaluated by the Vice-President in Scientific Affairs Mr. Shalva Machavariani, Director of Academic Programs of Tourism School,  Ms. Diko Kopaleishvili and Chairman of Ajara Tourism Advisors Regional Council, Mr. Melor Mshvidobadze.