2025 წლის 30 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში ERASMUS+ CBHE პროგრამის ENRICHER Hubs პროექტის „მწვანე ტურიზმის კონცეფციის შემუშავება ცოდნის გაღრმავების გზით“ ფარგლებში ოფიციალურად გაიხსნა მწვანე ტურიზმის ჰაბი.
ჰაბი სიმბოლურად გახსნეს კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე პრეზიდენტმა ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით ირენა მელუამ, კავკასიის ტურიზმის სკოლის დეკანმა დიკო კოპალეიშვილმა და ქალბატონამ ნორა ლაპალეინენმა, ჰააგა-ჰელიას უნივერსიტეტის პროექტების მენეჯერმა და პროექტ ENRICHER hub-ის კოორდინატორმა.
ჰაბი წარმოადგენს კავკასიის ტურიზმის სკოლის ინოვაციურ სივრცეს, რომელიც აღჭურვილია უახლესი ტექნოლოგიური და აკადემიური რესურსებით. ჰაბი მნიშვნელოვან როლს ითამაშებს, როგორც ცოდნისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებაში, ასევე მდგრადი ტურიზმის მიმართულებით ინოვაციური სწავლების მიდგომების დანერგვაში. იგი ხელს შეუწყობს მომსახურების დიზაინის მეთოდების პრაქტიკაში დანერგვას და მდგრადი ტურიზმის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას. ჰაბის მიზანია დააკავშიროს ტურიზმის სექტორის დაინტერესებული მხარეები, აკადემია და სტუდენტები მდგრადი ტურიზმის სექტორში არსებული გამოწვევების გადასაჭრელად და ერთობლივი პროექტების განსახორციელებლად.

On September 30, 2025, the Green Tourism Hub was officially inaugurated at Caucasus University within the framework of the Erasmus+ CBHE project ENRICHER Hubs – “Designing Green Tourism Concept through Learning.”
The Hub was officially inaugurated by Ms. Irena Melua, Vice President for Internationalization at Caucasus University, Mr. Diko Kopaleishvili, Dean of the Caucasus School of Tourism, and Ms. Nora Lappalainen, Project Manager at Haaga-Helia University of Applied Sciences (Finland) and Coordinator of the ENRICHER Hub project.
Located within the Caucasus School of Tourism, the Hub is a modern, innovative space equipped with the latest technological and academic resources. It is designed to serve as a platform for knowledge exchange, best practice sharing, and the introduction of innovative teaching approaches in sustainable tourism.
The Hub will foster the practical application of service design methods and promote greater awareness of sustainability in tourism. By connecting industry stakeholders, academia, and students, it aims to address key challenges in sustainable tourism and drive the development of collaborative projects.