16 ნოემბერს, კავკასის უნივერსიტეტში, ტურიზმის სკოლის სასწავლო კურსის „ღვინის ტურიზმის“ ფარგლებში, სერტიფიცირებული გიდების ასოციაციის ტრენერმა ნატალია ანდრონიკაშვილმა საჯარო ლექცია ჩაატარა - ქართული ღვინისა და მისი მნიშვნელობის შესახებ.
ლექციაზე სტუდენტებმა მოისმინეს ქართული ღვინის ისტორია და გაეცნენ ღვინის ტურიზმის მნიშვნელოვან ასპექტებს. საუბარი იყო, ასევე ქვევრის ღვინის უნიკალურობის და მსოფლიო მნიშვნელობის შესახებ. მოწვეულმა სპიკერმა ყურადღება ასევე გაამახვილა, თუ რამდენად მნიშვნელოვანია ქართული ეკონომიკისთვის, ტურიზმის ამ მიმართულების განვითარება.
შეხვედრას ორგანიზება გაუწია ტურიზმის სკოლის ასოცირებულმა პროფესორმა, ლევან წიქარიშვილმა და სკოლის ადმინისტრაციამ.

On November 16, as part of the "Wine Tourism" training course of Caucasus Tourism School, certified guide association trainer Natalia Andronikashvili held a public lecture at Caucasus University - Georgian wine and its importance.
At the lecture, students listened to the history of Georgian wine and learned about the important aspects of wine tourism. They also talked about the uniqueness and world importance of the Kvevri wine. The invited speaker also drew attention to how important the development of this direction of tourism is for the Georgian economy.
The meeting was organized by the associate professor of the Tourism School, Levan Tsikarishvili and the school's administration.