ტურიზმის სკოლის სტუდენტის ვიზიტი ფულდას გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში
მიმდინარე წლის ივლისის თვეში კავკასიის ტურიზმის სკოლის სტუდენტმა, თამარ ბაირამაშვილმა, მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო საზაფხულო პროგრამაში ფულდას გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში, გერმანია.
აღსანიშნავია, რომ პროგრამის ფარგლებში სტუდენტს ჰქონდა შესაძლებლობა მონაწილეობა მიეღო კულტურულ აქტივობებშიც, რამაც შესაძლებლობა მისცა უკეთ გაეცნო გერმანული კულტურა. სტუდენტმა ასევე მიიღო საერთაშორისო სტუდენტებთან ურთიერთობის გამოცდილება, რამაც შესაძლებლობა მისცა განევითარებინა კომუნიკაციის უნარები და შეეძინა საერთაშორისო გამოცდილება.
პროგრამა მოიცავდა ინტენსიურ სემინარებს, გერმანული ენის კურსებს, კულტურულ აქტივობებს და გასვლით სასწავლო ტურებს გერმანიის ქალაქებში.
აღსანიშნავია, რომ სამომავლოდ კვლავ იგეგმება მსგავსი ტიპის აქტივობა უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობის ფარგლებში,  რომელიც კავკასიის ტურიზმის სკოლის სტუდენტებს მისცემს შესაძლებლობას მიიღონ გამორჩეული გამოცდილება.

In July of this year, Tamar Bairamashvili, a student of the Caucasus Tourism School, participated in the international summer program at the Fulda University of Applied Sciences, Germany.
It is noteworthy that within the framework of the program, the student had the opportunity to participate in cultural activities, which allowed her to better understand German culture. The student also gained experience in interacting with international students, which allowed her to develop communication skills and gain international experience.
The program included intensive seminars, German language courses, cultural activities, and field trips to German cities.
It is noteworthy that in the future, similar activities are planned within the framework of cooperation between universities, which will allow students of the Caucasus Tourism School to gain a unique experience.