25 თებერვალს, კავკასიის სამართლის სკოლამ, რეჯიო კალაბრიას უნივერსიტეტის, იტალია (University of Reggio Calabria, Italy), ხმელთაშუა ზღვის ადამიანის უფლებათა კვლევითი ცენტრის (Mediterranea International Centre for Human Rights Research) წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს უნივერსიტეტებს შორის სამომავლო და ასევე კვლევითი მიმართულებით თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხები. ხმელთაშუა ზღვის ადამიანის უფლებათა კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელმა, პროფესორმა ანჯელო ვიგლიანისმა, ასევე ჩაატარა საჯარო ლექცია კავკასიის სამართლის სკოლის სტუდენტებისთვის თემაზე „ხელოვნური ინტელექტი და ადამიანის უფლებები“.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუმრებმა დაათვალიერეს უნივერსიტეტის კამპუსი და გაეცნენ უნივერსიტეტში მიმდინარე მნიშვნელოვან პროექტებსა და სიახლეებს.

On February 25, Caucasus School of Law hosted representatives from the University of Reggio Calabria, Italy, and the Mediterranea International Center for Human Rights Research.
At the meeting, the sides discussed issues of future cooperation as well as research between universities. Professor Angelo Viglianisi, Head of the Mediterranea International Center for Human Rights Research, also delivered a public lecture for Caucasus School of Law students on "Artificial Intelligence and Human Rights."
During the visit, the guests toured the university campus and got acquainted with the important projects and news going on at the university.