კავკასიის უნივერსიტეტი წელს პირველად მონაწილეობს ვილემ ვისის (Willem C. Vis Moot) სახელობის საერთაშორისო კომერციული არბიტრაჟის იმიტირებულ შეჯიბრებაში, რომელიც საერთაშორისო მასშტაბით ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი და მთავარი შეჯიბრებაა.
ვილემ ვისის სახელობის იმიტირებული პროცესი 1994 წელს დაარსდა და მასში ყოველწლურად 400-მდე უნივერისტეტი მონაწილეობს. შეჯიბრების მთავარი მიზანია საერთაშორისო კომერციული სამართლისა და საერთაშორისო კომერციულ არბიტრაჟთან დაკავშირებული აქტუალური საკითხების გამოკვლევა და შესწავლა.
კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის გუნდის წევრები არიან: ირაკლი ბიწკინაშვილი, თამარ შიოშვილი, მარი შარაძე და ნინო მამუჭაძე. მათ იმიტირებული პროცესის თბილისის მერვე მოსამზადებელ შეჯიბრებაში მიიღეს მონაწილეობა და არბიტრებისგან დადებითი შეფასებები დაიმსახურეს.
შეჯიბრის ფარგლებში გუნდი დაუპირისპირდა ბუცერიუსის უნივერსიტეტს (გერმანია), პასაუს უნივერსიტეტს (გერმანია), ბაქოს უნივერსიტეტს (ბაქო) და ცენტრალური აზიის ამერიკულ უნივერსიტეტს (ყირგიზეთი).
კავკასიის უნივერსიტეტის დაფინანსებითა და ხელშეწყობით, გუნდი მიემგზავრება ავსტრიის დედაქალაქ ვენაში, რომელიც 2019 წლის 12-19 აპრილს უმანსპინძლებს რიგით 26-ე Willem C. Vis-ის სახელობის შეჯიბრებას.
აღსანიშნავია იურიდიული კომპანია BLB-ის წვლილი კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდის მხარდაჭერაში - კომპანიაში გამართულ მოსამზადებელ შეჯიბრებაზე გუნდმა პირველი ადგილი დაიკავა, რის შედეგადაც მიიღო ფულადი ჯილდო.

This year Caucasus University is participating in the simulated competition of Willem C. Vis Moot's International Commercial Arbitration, which is one of the most important and major competitions held internationally.
The Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot or Vis Moot is an international moot court competition created in 1994, where about 400 universities take part in annually. The goal of the competition is to research and study topical issues of international commercial law and international commercial arbitration.
Members of the Caucasus School of Law are: Irakli Bitskinashvili, Tamar Shioshvili, Mari Sharadze and Nino Mamuchadze. They took part in the eighth preparatory competition of Tbilisi's moot process and got positive reviews from arbitrators.
Within the competition, the team competed at the University of Buceiris (Germany), Pasua University (Germany), Baku University (Baku) and the Central Asian American University (Kyrgyzstan).
With the financial support of Caucasus University, the team will travel to Vienna, the capital of Austria, which will host the 26th Willem C. Vis nomination on April 12-19, 2019.
BLB's contribution are worth mentioning, they supported the CU team when the team took the first place on the preparatory competition held in the company and received a cash prize.