13 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, საქართველოს ნოტარიუსთა პალატასთან გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში, სამართლის სკოლის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის მოწვევით გაიმართა საჯარო ლექცია თემაზე - როგორ გავხდეთ ნოტარიუსი. ლექციას უძღვებოდა საქართველოს ნოტარიუსთა პალატის გამგეობის თავმჯდომარე, ბატონი დავით ფუტკარაძე.
საჯარო ლექციას ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის საბაკალავრო პროგრამების სტუდენტები. ბატონმა დავითმა სტუდენტებს გააცნო სანოტარო საქმის წარმოების პრაქტიკული ასპექტები, დადებითი და უარყოფითი მხარეები, გაუზიარა საკუთარი გამოცდილება, მისცა შესაბამისი რჩევები და მათ კითხვებსაც უპასუხა.
ბატონ დავითს უმასპინძლა კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელმა, ეკა კაველიძემ.

Davit Putkaradze's public lecture on the topic - "How to become a notary public"
On March 13, at the invitation of the School of Law Scientific Research Center, a public lecture on the topic - How to Become a Notary Public was held at Caucasus University within the framework of the memorandum signed with the Notary Chamber of Georgia. Mr. Davit Putkaradze, Chairman of the Board of the Notary Chamber of Georgia, delivered the lecture.
The public lecture was attended by bachelor’s degree students of the Caucasus School of Law. Mr. Putkaradze introduced the students to the practical aspects of notary proceedings, pros and cons, shared his experience, gave relevant advice and answered their questions.
Mr. Davit Putkaradze was hosted by Eka Kavelidze, head of the Scientific Research Center of the Caucasus School of Law.