კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლამ ჰელგა პიდერსენის სახელობის იმიტირებულ სასამართლო პროცესში (HPMCC) წარმატებით იასპარეზა, სადაც შეჯიბრის საუკეთესო სპიკერი კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის მე-3 კურსის სტუდენტი დავით სახოკია გახდა.
კავკასიის სამართლის სკოლის გუნდი შედგებოდა სამართლის საბაკალავრო პროგრამის მეორე-მეოთხე კურსის სტუდენტებისგან: დავით სახოკია, ნინო ნასარიძე, მარიამ ქენქაძე და მარიამ წურწუმია. გუნდს ხელმძღვანელობდა კავკასიის სამართლის სკოლის ტრენერი საერთაშორისო და ადგილობრივ შეჯიბრებებში თინათინ ობოლაძე.
გუნდმა შეჯიბრის ფარგლებში, წარადგინა წერილობითი პოზიციები და შემდგომ იასპარეზა რეგიონულ ზეპირ რაუნდებზე თბილისში, 24-26 თებერვალს, სადაც 20 სხვადასხვა ქვეყნის უნივერსიტეტის 80-ზე მეტი სტუდენტი მონაწილეობდა როგორც სპიკერი. მიღებული ქულებით კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდის სპიკერმა - დავით სახოკიამ პირველი ადგილი დაიკავა.
HPMCC ევროპის მასშტაბით ყველაზე დიდი იმიტირებული სასამართლო პროცესია ადამიანის უფლებების სამართალში და წარმოადგენს ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს (სტრასბურგის სასამართლოს) სიმულაციას.

Team of Caucasus University School of Law successfully competed in the Helga Pedersen Moot Court Competition (HPMCC), and Davit Sakhokia, a third-year student of Law School, was recognized as the best speaker of the competition.
The CSL team consisted of Bachelor's students: Davit Sakhokia, Nino Nasaridze, Mariam Kenkadze and Mariam Tsurtsumia. The team was led by Tinatin Oboladze, a trainer at Caucasus School of Law in international and local competitions.
The team presented written positions as part of the competition and then competed in regional oral rounds in Tbilisi, where more than 80 students from 20 different countries participated in the competition as speakers. Davit Sakhokia, the speaker of the CSL team, took the first place among the participants.
The Helga Pedersen Moot Court Competition is organised annually by the European Law Student Association (ELSA) in cooperation with the Council of Europe. The competition simulates procedures of complaint before the European Court of Human Rights (ECtHR) and gives participants the opportunity to interact practically with the European Convention on Human Rights.