26 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლისა და ჯეი ენდ თი ქონსალთინგის სასწავლო ცენტრის ორგანიზებით, სამართლის სკოლის მეორე კურსის სტუდენტების მონაწილეობით, ჩატარდა იმიტირებული სასამართლო პროცესი საოჯახო-მემკვიდრეობით სამართალში. ღონისძიება საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს და შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ ორგანიზებული მეცნიერებისა და ინოვაციების საერთაშორისო ფესტივალის ფარგლებში ჩატარდა.
პროექტი მიზნად ისახავს, სტუდენტებს საოჯახო-მემკვიდრეობითი სამართლის მიმართულებით თეორიული ცოდნის პრაქტიკაში გამოყენების შესაძლებლობა მისცეს, ხელი შეუწყოს კრიტიკული აზროვნების, ობიექტური მსჯელობის, არგუმენტირებული და დამაჯერებელი კომუნიკაციის უნარების შეძენა-განვითარებას და გუნდური მუშაობის მნიშვნელობის გაცნობიერებას.
იმიტირებულ სასამართლო პროცესს დაესწრნენ საჯარო და კერძო სკოლის მოსწავლეები, რომლებსაც საინფორმაციო შეხვედრა და კამპუს ტური ჩაუტარდათ.

On September 26, Caucasus School of Law and J & T Consulting Training Center, with the participation of second year law students, conducted a mock trial in family-inheritance law. The event was organized within the framework of the International Festival of Science and Innovation organized by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and Shota Rustaveli National Science Foundation.
The purpose of the project is to provide students with the opportunity to apply theoretical knowledge in the field of Family-Inheritance law, to promote the development of critical thinking, objective reasoning, argumentative and persuasive communication skills, and to understand the importance of teamwork.
The mock trial was attended by public and private school students who then attended an information meeting and campus tour.