სტუდენტები გაეცნენ ცენტრის საქმიანობას, მიმდინარე და დაგეგმილ პროექტებს, ასევე გაიგეს იმ შესაძლებლობების შესახებ, რომლებსაც ცენტრი სთავაზობს ახალგაზრდებს ინოვაციური იდეების რეალიზებისთვის.
შეხვედრის მეორე ნაწილი მოიცავდა თემატურ მასტერკლასს, რომლის მთავარი მიზანი იყო ანტრეპრენერის როლის გაანალიზება თანამედროვე რეალობაში, შესაბამისი უნარების განსაზღვრა, განათლების ინტეგრირების გზების განხილვა და პრაქტიკული მაგალითების წარდგენა.
ღონისძიების ფარგლებში მოწვეულმა სპიკერმა, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის კურსდამთავრებულმა და სტარტაპ Datamind-ის თანადამფუძნებელმა, ირაკლი ბიწკინაშვილმა, სტუდენტებს გაუზიარა საკუთარი გამოცდილება, თუ, როგორ დაიწყო მისი ანტრეპრენერული გზა, რა გამოწვევებთან მოუწია გამკლავება და ხაზი გაუსვა სამართლის ცოდნის მნიშვნელობას ბიზნესის განვითარების პროცესში.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა სტუდენტებისთვის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის საქმიანობის გაცნობა და სამართლის სფეროს წარმომადგენლებისთვის მეწარმეობისადმი ინტერესის გაღრმავება. ღონისძიება განსაკუთრებულად მნიშვნელოვანი იყო იმ თვალსაზრისით, რომ მკაფიოდ წარმოაჩინა, როგორ შეიძლება სამართლის დარგში მიღებული ცოდნის გამოყენება პრაქტიკაში - სტარტაპის შექმნისა და ბიზნესის განვითარების კონტექსტში.

Organized by Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center, a meeting was held with students from the Caucasus School of Law.
During the session, students were introduced to the Center’s mission, its ongoing and upcoming projects, and the various opportunities it offers to support young people in turning their innovative ideas into reality.
The second part of the event featured a thematic masterclass focused on analyzing the role of the entrepreneur in today's world. The session aimed to explore the skills required for entrepreneurship, discuss ways to integrate legal education into entrepreneurial practice, and present real-life examples.
As part of the event, Irakli Bitskinashvili - Graduate of Caucasus School of Law, entrepreneur, and co-founder of the startup Datamind - shared his personal journey with the students. He spoke about how he started his entrepreneurial path, the challenges he faced along the way, and emphasized the value of legal knowledge in the process of building and growing a business.
The goal of the meeting was to introduce students to the activities of the Innovation and Entrepreneurship Center and to spark deeper interest in entrepreneurship among law students. The event was especially valuable in demonstrating how knowledge acquired in the field of law can be practically applied in the context of startup development and business growth.