კარიერული განვითარების და დასაქმების ხელშეწყობის დეპარტამენტის ორგანიზებით, 22 მაისს, 18:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის გაიმართა გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა, სტაჟირების კონკურსის შესახებ.
უწყების მხრიდან შეხვედრას ესწრებოდნენ:
საგამოძიებო დეპარტამენტის უფროსი - ლევან ძნელაძე;
საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის უფროსის მოადგილე - ვაჟა ფანოზიშვილი;
hr -ის ხელმძღვანელი ზვიად ჭილაია და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამმართველოს უფროსი - გიორგი უძილაური.
მოგახსენებთ, რომ საფინანსო-ეკონომიკურ სფეროში ჩადენილ დანაშაულთა წინააღმდეგ ეფექტიანი ბრძოლის, განათლებული და მოტივირებული ახალგაზრდების მოზიდვის, პროფესიონალი და მაღალკვალიფიციური კადრების დასაქმების მიზნით, საგამოძიებო სამსახური ყოველწლიურად აცხადებს სტაჟირების კონკურსს.
სტაჟირების 6 თვიანი პროგრამის ფარგლებში, კანდიდატებს საშუალება ეძლევათ მიიღონ თეორიული ცოდნა საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს აკადემიაში და პრაქტიკული კურსი გაიარონ საგამოძიებო სამსახურის თბილისისა და რეგიონულ ქვედანაყოფებში.
სტაჟირების პროგრამის წარმატებით დასრულების შემთხვევაში, სტაჟიორები დაიკავებენ სამსახურში არსებულ შესაბამის ვაკანტურ თანამდებობებს.

Organized by the Department of Career Development and Employment Promotion, on May 22, at 18:00, an introductory meeting about the internship competition was held for the students of Caucasus University.
The meeting was attended by:
Head of the Investigation Department - Levan Dzneladze;
Deputy Head of the Investigative Service of the Ministry of Finance of Georgia - Vazha Panozishvili;
Head of HR Zviad Chilaia and Head of Public Relations Department - Giorgi Udzilauri.
The investigative service annually announces an internship competition in order to effectively fight against crimes committed in the financial and economic sphere, to attract educated and motivated young people, to employ professional and highly qualified personnel.
Within the framework of the 6-month internship program, candidates are given the opportunity to acquire theoretical knowledge at the Academy of the Ministry of Finance of Georgia and to take a practical course at the Tbilisi and regional subdivisions of the Investigation Service;
Upon successful completion of the internship program, the interns will fill the relevant vacant positions in the service.