ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოს იმიტირებული პროცესი აბიტურიენტებისთვის
12 და 19 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის იმიტირებულ სასამართლო დარბაზში, აბიტურიენტებისთვის ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოს იმიტირებული პროცესი გაიმართა.
12 მარტს, აბიტურიენტებმა შესავალი, სიტყვის წარმოთქმის ტექნიკა, პირდაპირი და ჯვარედინი დაკითხვის სტრატეგია და მიზანი, დასკვნითი სიტყვის მნიშვნელობა განიხილეს. მათ ქეისები დაურიგდათ და როლები გაუნაწილდათ. აბიტურიენტებმა იმიტირებული პროცესისთვის ბრალდებისა და დაცვის მხარის მომზადებისთვის მიიღეს ინფორმაცია.
19 მარტს კი, ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოს იმიტირებული პროცესი გაიმართა.
პროცესს გაუძღვა, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის დეკანი - სოფო შენგელია და თბილისის პროკურორის მოადგილე - შოთა ტყეშელაშვილი.

On March 12 and 19, a mock trial of the jury was held for the entrants in the mock courtroom of Caucasus University.
On March 12, entrants discussed the introduction, the technique of speech, the strategy and purpose of direct and cross-examination, the meaning of the concluding speech. They were given cases and assigned roles. Applicants received information to prepare the prosecution and the defense for the mock trial.
On March 19, a mock trial of the jury was held.
The process was led by Sopho Shengelia, Dean of Caucasus School of Law, and Shota Tkeshelashvili, Deputy Prosecutor of Tbilisi.