30 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის მიერ გამოცემული მეორე საერთაშორისო კონფერენციის მოხსენებების კრებულის პრეზენტაცია.
პრეზენტაციაზე დამსწრე საზოგადოებას გადაეცა მოხსენებების კრებულები, ასევე, საუბარი შეეხო მომავალი კონფერენციის დეტალებს.
2024 წლის, 20 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ბავშვის უფლებათა ცენტრის ორგანიზებით, გაიმართა მეორე საერთაშორისო კონფერენცია თემაზე - „ბავშვის უფლებები მართლმსაჯულების სისტემაში - საუკეთესო ევროპული და ამერიკული გამოცდილება“. კონფერენციამ თავი მოუყარა როგორც ქართველ, ისე უცხოელ პროფესორებს და დარგის ექსპერტებს, მოსამართლეებს, პროკურორებსა და ადვოკატებს, სახელმწიფო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს, პრაქტიკოსს იურისტებს სხვადასხვა უწყებებიდან, ბავშვის უფლებებზე მომუშავე საერთაშორისო ორგანიზაციებსა და სტუდენტებს.

Caucasus University hosted the official presentation of the proceedings of the Second International Conference, published by the University.
During the event, copies of the proceedings were distributed to attendees, and discussion also addressed the details of the upcoming conference.
On November 20, 2024, the Child Rights Center of Caucasus University organized the Second International Conference on the theme “Children’s Rights in the Justice System – Best European and American Practices.”
The conference brought together Georgian and international professors and experts in the field, judges, prosecutors, and lawyers, representatives of governmental and non-governmental organizations, practicing attorneys from various institutions, international organizations working on children’s rights, as well as students.