19 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა, CSL-ის პროფესორის, სამართლის პროგრამების ხელმძღვანელის ლევან მოსახლიშვილის ნაშრომის "სამოქალაქო და ადმინისტრაციული ხელშეკრულების პრაქტიკული სახელმძღვანელოს" პრეზენტაცია.
ნაშრომის მიზანია, დაეხმაროს დაინტერესებულ პირებს ერთმანეთისაგან გამიჯნონ ადმინისტრაციული და სამოქალაქო ხელშეკრულები. სახელმძღვანელო გთავაზობს გამიჯვნის მექანიზმს, რომელიც ეფუძნება როგორც ქართულ კანონმდებლობას, ისე სასამართლო პრაქტიკას.
სახელმძღვანელო შეიქმნა საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს საგრანტო პროგრამის „საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სისტემაში ინოვაციური სერვისების დანერგვის ხელშეწყობა, ადამიანის უფლებათა დაცვის გაძლიერება და სამართლებრივი უსაფრთხოების განმტკიცების“ კონკურსში გამარჯვებული პროექტის „სამოქალაქო და ადმინისტრაციული ხელშეკრულების გამიჯვნის პრაქტიკული სახელმძღვანელოს“ ფარგლებში.

On November 19, a presentation of the work of CSL Professor Levan Mosakhlishvili, Head of Law Programs, titled "Practical Guide to Civil and Administrative Contracts," was held at Caucasus University.
The purpose of the work is to assist interested parties in distinguishing between administrative and civil contracts. The guide provides a separation mechanism based on both Georgian legislation and judicial practice.
The guide was developed as part of the project "Practical Guide to Separation of Civil and Administrative Contracts," which won the competition of the grant program of the Ministry of Justice of Georgia titled "Promoting the Implementation of Innovative Services in the System of the Ministry of Justice of Georgia, Strengthening Human Rights Protection and Legal Security."