საჯარო მოხელეთა შრომითი უფლებები საქართველოში
2022 წლის მარტიდან ხორციელდება პროექტი „საჯარო მოხელეთა შრომითი უფლებები საქართველოში“. პროექტის მხარდამჭერია ფრიდრიხ ებერტის ფონდი. პროექტი სრულდება ასოციაციის „ევროპის დროით“ მიერ კავკასიის უნივერსიტეტთან პარტნიორობით.
პროექტის ფარგლებში მიმდინარეობს კვლევა საჯარო მოხელეთა გათავისუფლების საკითხებზე, კერძოდ, სასამართლოს გადაწყვეტილებების ანალიზი (ქ-ნი ე. გასიტაშვილი), არსებული მდგომარეობისა და პროგრესის ანალიზი (ქ-ნი ე. ქარდავა), დისტანციური გამოკითხვის სტატისტიკის ანალიზი (ბ-ნი დ. ომსარაშვილი).
კვლევაში ჩართულია კავკასიის უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალი, მოწვეული ლექტორი და დოქტორანტი.
ა.წ. 16 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, 13.00 საათზე დაგეგმილია, მრგვალი მაგიდა, რომელსაც დაესწრება კავკასიის სამართლის სკოლის ადმინისტრაცია, პროექტის ექსპერტები და საჯარო სამსახურის ბიუროს წარმომადგენლები. განხილული იქნება კვლევის  პირველადი შედეგები.

Labor rights of civil servants in Georgia
The project "labor rights of civil servants in Georgia" is being implemented from March 2022. The project is supported by Friedrich Ebert Stiftung. The project is implemented by the association "European time" in partnership with Caucasus University.
Within the framework of the project, research is underway on the issues of dismissal of civil servants, in particular, the analysis of court decisions (Ms. E. Gasitashvili), analysis of the current situation and progress (Ms. E. Kardava), analysis of remote survey statistics (Mr. D. Omsarashvili).
Caucasus University academic staff, invited lecturer and PhD student are involved in the research.
On May 16, at 13:00, A Round Table is planned at Caucasus University, which will be attended by the administration of Caucasus School of Law, Project experts and representatives of the Civil Service Bureau. The initial results of the research will be discussed.