8 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის სათათბირო ოთახში, 11:00 საათზე, კავკასიის სამართლის სკოლის დოქტორანტის ეკატერინე შუბითიძის სასემინარო თემის "საგადასახადო შეთანხმება: სამართლებრივი და პროცედურული ასპექტები" საჯარო დაცვა გაიმართა ეკატერინე შუბითიძის სასემინარო თემის "საგადასახადო შეთანხმება: სამართლებრივი და პროცედურული ასპექტები" საჯარო დაცვა გაიმართა.
ნაშრომი შეეხო ისეთ მნიშვნელოვან ინსტიტუტს როგორიცაა საგადასახადო შეთანხმება, ამ ინსტიტუტის ნაკლოვანებებს, მარეგულირებელ კანონმდებლობლობაში არსებულ ხარვეზებს და მათი აღმოფხვრის მექანიზმებს. თემის ავტორმა ასევე შემოგვთავაზა აღნიშნული ინსტიტუტის დადებითი მხარეების ანალიზიც. გარდა ამისა, მან ამერიკის შეერთებული შტატების პრაქტიკაც განიხილა.

On December 8, at 11:00 am in the deliberation room of Caucasus University, at the Caucasus School of Law doctoral student Ekaterine Shubitidze's seminar topic "Tax Agreement: Legal and Procedural Aspects" Public Defense Ekaterine Shubitidze's Seminar Topic "Tax Agreement: Legal and Procedural".
The paper addressed such an important institution as the tax agreement, the shortcomings of this institution, the shortcomings in the regulatory legislation and the mechanisms for their elimination. The author of the topic also offered an analysis of the positive aspects of the mentioned institute. In addition, he discussed the practice of the United States.