ჟურნალის „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია“ პრეზენტაცია
6 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია “ლიბრარეა“- ში, გაიმართა რეცენზირებადი საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალის „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია“ მე-5 ნომრის პრეზენტაცია.
მნიშვნელოვანია, რომ ჟურნალი გადავიდა Open Journal Systems-ზე, შესაბამისად, დაინტერესებულ საზოგადოებას ჟურნალში გამოქვეყნებული სამეცნიერო სტატიების ნახვა ჟურნალის ვებგვერდზე შეეძლებათ.
ჟურნალის ახალი ნომერი და ვებ-გვერდი წარადგინა ჟურნალის რედაქტორმა, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორმა, მედიცინის დოქტორმა თენგიზ ვერულავამ და კავკასიის უნივერსიტეტის მედიცინის და ჯანდაცვის მენეჯმენტის სკოლის დეკანმა გიორგი მახარაშვილმა.
ჟურნალი ბილინგვურია. მისი  მთავარი მიზნებია:
• ჯანდაცვის პოლიტიკის, ჯანდაცვის ეკონომიკის და ჯანდაცვის სოციოლოგიის მიმართულებებით სამეცნიერო კვლევების ხელშეწყობა, კვლევათა დონის ამაღლება და განვითარება, სამეცნიერო მიღწევების პოპულარიზაცია;
• ახალგაზრდა მკვლევრებისა და მეცნიერებისათვის ხელის შეწყობა მათი სამეცნიერო შესაძლებლობების გამოვლენაში;
• სპეციალისტებისათვის შესაძლებლობის მიცემა, გამოთქვან თავიანთი მოსაზრებები ქვეყანაში და მის ფარგლებს გარეთ პოლიტიკის, ჯანდაცვის ეკონომიკის და ჯანდაცვის სოციოლოგიის სფეროებში მიმდინარე პროცესებთან დაკავშირებით.

Presentation of the 5th issue of "Healthcare Policy, Economics and Sociology" magazine
On April 6, the presentation of the 5th issue of the peer-reviewed international scientific journal "Health Care Policy, Economics and Sociology" was held in the Caucasus University bookstore "Librarea".
It is important to note that the journal has switched to Open Journal Systems, therefore, the interested public will be able to view the scientific articles published in the journal on its website.
The new issue and website of the magazine were presented by the editor of the magazine, Tengiz Verulava, MD, professor of Caucasus University, and Giorgi Makharashvili, the dean of the School of Medicine and Healthcare Management of Caucasus University.
The magazine is available in two languages. Its main goals are:
• promotion of scientific research in the directions of health policy, health economy and health sociology, raising the level of research and development, popularizing scientific achievements;
• Helping young researchers and scientists reveal their scientific abilities;
• Providing an opportunity for specialists to express their opinions regarding current processes in the fields of politics, healthcare economics and healthcare sociology in the country and abroad.