6 დეკემბერს, 19:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში CSM უმასპინძლებს აშშ-ს ილინოისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კომუნიკაციის სკოლის პროფესორის, ტრადიციული და ციფრული მედიაპლატფორმების მიმართულების დირექტორის ნათან კარპენტერის მასტერკლასს „სტრატეგიული კომუნიკაცია და სოციალური ქსელები“.
მასტერკლასი მოიცავს შემდეგ საკითხებს:
- ტრენდები და ინოვაციური ციფრული პლატფორმები
- ეთიკა და ახალი პლატფორმების პოლიტიკა
- კარიერული რჩევები
პროფესორი ნათან კარპენტერი არის კომუნიკაციის სფეროს ფართო პროფილის სპეციალისტი. აკადემიური საქმიანობისა და სწავლების პარალელურად ის ჩართულია სოციალური მედიის ანალიზსა და კვლევებში. ის არის ახალი თაობის მედია პლატფორმებსა და მისი გამოყენების პოლიტიკაზე შექმნილი არაერთი აკადემიური სტატიის თანაავტორი.
ნათან კარპენტერის მასტერკლასი ჩატარდება ინგლისურ ენაზე, სინქრონული თარგმანით ქართულ ენაზე.
პროფესორი კარპენტერი კავკასიის უნივერსიტეტს აშშ-ს საელჩოს მედია განათლების პროგრამის ფარგლებში ეწვევა.

On December 6, at 19:00 - Caucasus School of Media to host Dr. Nathan Carpenter, Director of Convergent Media at the Illinois State University School of Communication. Dr. Carpenter will hold a master class – "Strategic Communication and Social Networks".
The master class will cover the following topics: Trends and innovative Digital Platforms Ethics and New Platform Policies Career tips The master class will be held for Caucasus University students at the conference hall.
Dr. Nathan Carpenter is a specialist in the broad field of communication. Along with his academic work and teaching, he is involved in social media analysis and research. He is the co-author of numerous academic articles on new-generation media platforms and policies on their use.
Dr. Carpenter's master class will be conducted in English, with a synchronized translation into Georgian. Dr. Carpenter will visit Caucasus University in the framework of the US Embassy's Media Education Program.